Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

U akuzua për shpërdorim detyre, Prokuroria e Tiranës zbardh çështjen e Dorian Tolës

Postuar: 21/05/2019 - 17:06

Mos dekretimi i Gent Cakajt në postin e Ministrit të Jashtëm, ka shkaktuar përpara disa muajsh një sërë reagimesh, ndërsa dhënia e çertifikatës së sigurisë brenda 24 orëve për të nga drejtori i DSIK Dorian Tola, u përfol gjerësisht se ishte në kundërshtim me ligjin.

Madje për këtë arsye, “Koalicioni Qytetar Për Shqipërinë”, depozitoi në Prokurori një kallëzim penal për shpërdorim të rëndë detyre nga ana e Tolës sipas njoftimit që bënë ata vetë.

Lidhur me këtë çështje ka dalë një dokument i lëshuar nga Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë në Tiranë drejtuar Dorian Tolës.

Në këtë dokument thuhet se në përgjigje të kërkesës së drejtorit të DSIK-së depozituar në Prokurori, nuk rezulton të jetë regjistruar ndonjë procedim penal në ngarkim të tij.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/06/2019 - 23:42

Ish-oficeri i policisë Dritan Zagani u shpreh se Saimir Tahiri është i lirë dhe ha paratë e fituara nga trafikimi i drogës, ndërsa është i akuzaur.

Postuar: 20/06/2019 - 23:27

Gazetarja Klodiana Lala zbulon se jo vetëm Bild, por edhe media të tjëra prestigjioze ndërkombë

Postuar: 20/06/2019 - 23:00

Shqipëria po përjeton tensione politike nga veriu në jug, ndërsa zgjedhjet vendore të 30 qershori

Postuar: 20/06/2019 - 21:56

Gazetarja Klodiana Lala e ftuar në emisionin “Të paekspozuarit”bëri një bilanc të per

Postuar: 20/06/2019 - 21:16

Pas përfundimit të tubimit të Partisë Socialiste në zonën e pedonales në qytetin e Shkodrës, ka m

Postuar: 20/06/2019 - 20:55

Ndonëse kryeministri Edi Rama e mbylli takimin e tij elektoral në Shkodër, përplasjet mes qytet

Postuar: 20/06/2019 - 20:05

Një situatë e tensionuar na paraqitet tashmë në qytetin e Shkodrës, ku si pasojë e përplasjeve me