Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

U akuzuan për trafikim të qenieve njerëzore, arrestohet shqiptari dhe e dashura çeke

Postuar: 13/09/2017 - 19:58

Një shqiptar dhe e dashura e tij çeke janë arrestuar nga policia britanike për akuzën e trafikimit të qenieve njerëzore.

Eduart Lleshi 34-vjeç dhe Katarzyna Kopec, 36-vjeç janë dënuar me nga gjashtë vite burg.

Rruga që ata ndiqnin ishte nëpërmjet kamionave që vinin nga Çekia dhe Belgjika dhe për këtë merrnin 6000 pound.

Detektivi Trevor Davidson u shpreh: "Lleshi dhe Kopec organizuan imigracionin e paligjshëm në vend për fitimin e tyre financiar.

"Edhe pse ata mund të kenë qenë njerëzit që i sillnin fizikisht emigrantët në Britani të Madhe, ata ishin kryetarët e këtij operacioni kompleks dhe prandaj ishin drejtpërdrejtë përgjegjës për shumë njerëz që trafikoheshin ilegalisht në vend.

"Ne do të marrim një vijë të vështirë kundër kriminelëve të organizuar të cilët kërkojnë të shfrytëzojnë të tjerët dhe jam i kënaqur me dënimet afat-gjatë të burgimit që janë shpërndarë në mbështetje të kësaj."

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 6

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/09/2017 - 12:22

Babai i Bashkim Mekollit i cili vrau gruan me sqepar dhe thikë, Demirke Mekolli, 49-vjeç rrëfen se djali i tij vuante prej vitesh nga depresioni, rrëfen për Report Tv.

Ai thotë se djali ishte agresiv dhe se çifti grindej çdo ditë. 

Postuar: 24/09/2017 - 12:10

Bashkia ka filluar vendosjen e stolave të rinj përgjatë lumit të Lanës, duke u ardhur në ndihmë të gjithë grupmoshave.

Postuar: 24/09/2017 - 12:07

Bashkia ka filluar vendosjen e stolave të rinj përgjatë lumit të Lanës, duke u ardhur në ndihmë të gjithë grupmoshave.

Postuar: 24/09/2017 - 11:44

Policia e Sarandës ka shpallur në kërkim një tjetër person, i cili dyshohet të ketë qenë i përfshirë në kalimin e 67 kilogramë drogë të cilat u sekuestruan në Igumenicë.

Postuar: 24/09/2017 - 11:31

Shqiptari Osvaldi Marku i arratisur me një tjetër të dënuar nga burgu i Civitavecchia, më 30 korrik, të cilët vuanin dënimin për vjedhje e grabitje u kapën në Romë.

Postuar: 24/09/2017 - 11:12

Një 57-vjeçar u arrestua ditën e sotme në Lushnjë, pasi ka goditur punonjësin e OSHEE.

Postuar: 24/09/2017 - 11:04

Një 63-vjeçar i shpallur në kërkim për shpërdorim të detyrës,u arrestua ditën e sotme në Fier.