Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

U arrestua me bujë, por "i forti" nga Mati bën lëvizjen e papritur

Postuar: 18/11/2018 - 16:27

Policia e Shtetit, ditën e sotme ka publikuar listën e 22 personave më të kërkuar në qarkun e Dibrës. 
 
Mes tyre ishte edhe shtetasi, Alban Gjegji nga Mati i dënuar me 7 vite burg. 
 
Por kush është Alban Gjegji? 
 
Kujtojmë se ky shtetas në shkrut të këtij viti është arrestuar nga RENEA në operacionin e koduar "Kulla" pasi u gjet në kullën e prindërve të tij në Mat. 
 
Ndaj Gjegjit, gjykata kishte dhënë masën e sigurisë ‘burg pa afat’ për akuzat ‘Grup i i strukturuar kriminal dhe kryerja e veprave penale nga organizata kriminale’ dhe ‘Kultivim i bimëve narkotike, kryer në bashkëpunim’.
 
Por më pas kjo masë u ndryshua nga Gjykata e Dibrës dhe Alban Gjegji u la në "arrest shtëpie". 
 
Por kjo masë sigurie u thyë nga Gjegji pak para se të dënohej me 7 vite burg. 
 
Për këtë arsye, emri dhe fotoja e Alban Gjegjit është rikthyer sërish në listën e më të kërkuarve të Policisë së Dibrës.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/05/2019 - 23:12

Moti ditën e nesërme pritet të jetë i ngrohtë, por nuk do të mungojnë as reshjet e shiut.

Postuar: 26/05/2019 - 22:28

Është përcjellë sot për në banesën e fundit, Ervin Devina, ish-punonjësi i policisë së shtetit i

Postuar: 26/05/2019 - 22:17

Trupi i të riut Dorian Licaj, i cili rezultonte i zhdukur që prej datës 30 Prill u gjet i varur d

Postuar: 26/05/2019 - 20:30

Automjetet që dalin nga kufiri midis Greqisë dhe Shqipërisë, nuk do të kontrollohen me vetëm nga

Postuar: 26/05/2019 - 20:17

Anila Bushi, një 38-vjeçare me pothuajse 20 vite martesë, thotë se nuk i intereson fare bashkësho

Postuar: 26/05/2019 - 19:13

Është kryer ekstradimi i shtetasit shqiptar R.K, 31 vjeç, lindur në Tepelenë, nga Vjena drejt ven

Postuar: 26/05/2019 - 16:54

Për mbi 20 vite kanë jetuar nën një çati, por Nazmia nuk është sjellë me vjehrrën ashtu siç është