Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

U arrestua menjëherë pas intervistës në Ambasadën e SHBA për Lotarinë Amerikane, gjykata merr vendimin për 41-vjeçarin (Gabimi që e ‘fundosi’)

Postuar: 24/08/2019 - 12:09

Gjykata ka dhënë masën e sigurisë 'arrest me burg' për Agron Selmanin.

Ky i fundit u arrestua të mërkurën sapo doli nga Ambasada Amerikane në Tiranë, teksa kishte shkuar aty të interesohej pasi kishte fituar Lotarinë amerikane.

Ndërkohë, pas verifikimeve rezultoi se Selmani kishte falsifikuar diplomën.

Agron Selmani ka dorëzuar në Ambasadë një diplomë që tregonte se ai kishte kryer studimet në shkollën e mesme ‘Jordan Misja’ në Shkodër, por nga verifikimet e Ambasadës, është zbuluar se në fakt 41 vjeçari nuk kishte qenë asnjëherë i regjistruar në këtë shkollë dhe se diploma ishte false.

Tashmë nga fitues i Lotarisë Agron Selmani akuzohet për falsifikim dokumentash dhe mashtrim me vizat.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2019 - 16:47

I konsideruar si i “forti i Maliqit, Taulant Luli, që në muajin prill 2019, ka qenë i dyshuar dhe mbahej në vëzhgim nga agjentët e policisë së Shtetit, si pjesë e grupit të Admir Murataj, që grabitën 6 mili

Postuar: 18/11/2019 - 16:44

Gara për pozicionin e kryeprokurorit të Shqipërisë është hapur dhe lista me kandidatët do të dërg

Postuar: 18/11/2019 - 15:55

Policia e Tiranës ka vënë në pranga tre shtetas për vjedhje dhe ka proceduar penalisht dy të tjer

Postuar: 18/11/2019 - 15:42

Një makinë ka përfunduar brenda një dyqani rrobash në Sarandë mëngjesin e sotëm.

Postuar: 18/11/2019 - 15:22

Katër persona janë vënë në pranga lidhur me ngjarjen e ndodhur gjatë natës në aksin rrugor Levan-

Postuar: 18/11/2019 - 14:42

Punonjësit të Policisë së Shtetit, Sokol Qokajt kolegët i kanë bërë një surprizë të madhe teksa i

Postuar: 18/11/2019 - 14:09

Për shumë vite, ata kanë qenë shembull në fushën e blertë të futbollit, kur me lojën e tyre kanë