BREAKING NEWS

“FBI”-ja shqiptare nis punën më 1 shtator, zbardhen detajet ku do të jetë selia

“FBI”-ja shqiptare nis punën më 1 shtator, zbardhen
x

Aktualitet

U arrestua menjëherë pas intervistës në Ambasadën e SHBA për Lotarinë Amerikane, gjykata merr vendimin për 41-vjeçarin (Gabimi që e ‘fundosi’)

U arrestua menjëherë pas intervistës në Ambasadën e

Gjykata ka dhënë masën e sigurisë 'arrest me burg' për Agron Selmanin.

Ky i fundit u arrestua të mërkurën sapo doli nga Ambasada Amerikane në Tiranë, teksa kishte shkuar aty të interesohej pasi kishte fituar Lotarinë amerikane.

Ndërkohë, pas verifikimeve rezultoi se Selmani kishte falsifikuar diplomën.

Agron Selmani ka dorëzuar në Ambasadë një diplomë që tregonte se ai kishte kryer studimet në shkollën e mesme ‘Jordan Misja’ në Shkodër, por nga verifikimet e Ambasadës, është zbuluar se në fakt 41 vjeçari nuk kishte qenë asnjëherë i regjistruar në këtë shkollë dhe se diploma ishte false.

Tashmë nga fitues i Lotarisë Agron Selmani akuzohet për falsifikim dokumentash dhe mashtrim me vizat.

Më të lexuarat