BREAKING NEWS

Humb kontrollin dhe shpërthen në akuza në studio tek Arjan Çani, Ilir Meta del "zbuluar", i përplasen skandalet e rënda: I ke ditët e numëruara...

Humb kontrollin dhe shpërthen në akuza në studio tek Arjan
x

Aktualitet

U arrestua pas një operacioni ndërkombëtar, Elton Qyno zbulon arsyen pse Eldi Dizdari u shpërngul në Dubai: Për një fërkim pasqyrash do të vriteshin…

U arrestua pas një operacioni ndërkombëtar, Elton Qyno zbulon

Gazetari Elton Qyno ka deklaruar se Eldi Dizdari, koka e kartelit të drogës që u shkatërrua sot, ka ikur të jetojë në Dubai, për të shmangur përplasjet. I ftuar në studion e “Repolitix”, Qyno tha se në Tiranë, ku këta njerëz si Dizdari që drejtonte kartelin “Kompania Bello” jetojnë, janë vetëm dy bulevarde për të kaluar.

Dhe për të shmangur përplasjet, sipas gazetarit, ata që kanë edhe luksin, ikin të jetojnë larg Shqipërisë, nga ku edhe komandojnë gjithçka.

“Ata luksin e kanë. Në Tiranë vetëm dy bulevarde ka për të kaluar dhe për një fërkim pasqyrash të makinave do kërciste përplasja me amrë zjarri. Imagjinoje pak në vendet e tjera, në Vlorë, përshembull, që ka vetëm një bulevrd, do vriteshin. Kështu, këta luksin e kanë dhe ikin në Dubai, nga ku komandojnë gjithçka,”– tha Qyno.