Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

U arrestua se kishte lidhje me fisin Çapja, Gjykata jep vendimin e prerë për Suela Mustën dhe anëtarët e tjerë të AMA-s

Postuar: 16/06/2019 - 15:39

Gjykata jep vendimin për anëtaren e AMA-s Suela Musta, e cila akuzohet për lidhje me fisin Çapja në Elbasan.

Mësohet se trupi gjykues ka vendosur masën 'arrest shtëpie' për Mustën, të kërkuar nga prokurori Sukaj.

Gjithashtu Gjykata ka vendosur masën 'arrest shtëpie edhe për Adem Boriçin, ndërsa për të gjithë të arrestuarit e tjerë të AMA-s është vendosur masa 'arrest me burg'.

Mbi Suela Mustën dhe anëtarët e tjerë të AMA-s është ngritur akuza se i kanë dhënë një licensë kabllori fisit Çapja.

Të arrestuarit e tjerë punonjës të AMA-s:

Bledar Karaj, 39 vjeç, lindur dhe banues në Elbasan,

Ish-anëtari Andrea Nathanaili, 67 vjeç, lindur Sarandë dhe banues në Tiranë.

Izmir Hajdari, 51 vjeç, lindur dhe banues në Tiranë.

Artan Drazhi, 34 vjeç, lindur dhe banues në Elbasan,

Shkelqim Sula, 38 vjeç, lindur dhe banues në Labinot Mal-Elbasan, i cili u shpall në kërkim

Ervin Tahiri, 40 vjeç, lindur dhe banues në Tropojë

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/10/2019 - 14:39

Pas kërkesës që i bëri Prokuroria, Gjykata ka caktuar masën ‘Detyrim Paraqitje’ për Marsida Qatjan. Kjo masë sigurie u vendos bazuar tek fakti që Qatja është nënë e tre fëmijëve.

Postuar: 17/10/2019 - 14:21

Gjykata e Apelit të krimeve të rënda ka dënuar me 10 vite burg Klement Balilin. Ndaj tij rën

Postuar: 17/10/2019 - 14:10

Mësohet se janë ndryshuar më shumë se 70 % e drejtuesve të IEVP në vend. 

Postuar: 17/10/2019 - 13:59

Ka pasur informacione se Marsida Qatja do të udhëtonte jashtë vendit, e për këtë arsye, Prokurori

Postuar: 17/10/2019 - 13:34

Policia e ka vënë në pranga xhaxhain e vëllezërve Griseldo dhe Albano Kusi, të cilët janë ende në

Postuar: 17/10/2019 - 13:27

Ditën e sotme policia ka finalizuar një operacion duke sekuestruar 51 kg kanabis, por trafikantët

Postuar: 17/10/2019 - 12:48

Pas vendimit për të nisur zyrtarisht hetimet për Marsida Qatjan, pas vrasjes së Dritan Haxhollit