BREAKING NEWS

Tronditëse! Krim i dyfishtë në vend, vriten me armë zjarri dy vëllezër (Emrat)

Tronditëse! Krim i dyfishtë në vend, vriten me armë zjarri
x

Aktualitet

U arrestua sot në Tiranë për shfrytëzim prostitucioni, kush është tutori që në 2017 mori peng këngëtarin e tallavasë (EMRI)

U arrestua sot në Tiranë për shfrytëzim prostitucioni, kush

Policia e Tiranës njoftoi se pas një operacioni disa mujor ka vënë në pranga 39-vjeçcarin Adrian Mykaj i njohur me emrin Adrian Uka. Ai akuzohet për shfrytëzim prostitucioni të një 22-vjeçareve dhe se po planifikonte trafikimin e saj në Belgjikë.

Mirëpo Mykaj nuk është një emër i panjohur për organet e Drejtësisë. Në 2017 ai është akuzuar edhe për pengmarrjen e një këngëtari tallavaje.

Kush është Adrian Mykaj?

Më 6 janar të 2017, Adrian Uka bashkë me Elton Moriseni, morën peng këngëtarin e tallavasë, Ardian Kazanxhi. Pasi e futën me forcë në makinë, ata i thanë këngëtarit se e donin për të luajtur muzikë dhe për të kënduar për ta në Laprakë, në një lokal nate. Por pasi luajti disa orë muzikë, Kazanxhi kërkoi të largohet dhe të paguhet. Por si kundërpërgjigje mori grushte e shkelma nga të dy.  Kazanxhi i denoncoi në komisariatin nr.3 dhe policia arrestoi Adrian Ukën, i cili tha se ishte konfliktuar me të pasi i kishte ngacmuar të dashurën. Por ky pretendim u hodh poshtë nga 30-vjeçari.

U arrestua sot në Tiranë për shfrytëzim prostitucioni, kush