BREAKING NEWS

“Kam dyshimet e mia”, Klodiana Lala tregon me çfarë përballet policia kur shkon në Nikël: I gjen shtëpitë ‘xixë’…

“Kam dyshimet e mia”, Klodiana Lala tregon me çfarë
x
BREAKING NEWS

Vjen reagimi zyrtar nga policia për krimin e dyfishtë në Vlorë: Nipi vret xhaxhin, më pas edhe veten

Vjen reagimi zyrtar nga policia për krimin e dyfishtë në
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja Kim: Ky është një mesazh i fuqishëm për kundërshtarët tanë. S’mund të kërkonim më shumë se kaq

Ambasadorja Kim: Ky është një mesazh i fuqishëm për
x
BREAKING NEWS

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet sekrete”/ Artan Hoxha nxjerr informacionin e rëndësishëm, flet me emra dhe zbulon ku fshihet vrasësi i Remzi Hoxhës: Krim shtetëror!

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet
x
BREAKING NEWS

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e grabitjes së biznesmenit në Krujë dhe bën paralajmërimin ‘bombë’: Do të ketë viktima!

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj Shqipërisë, hyn në fuqi menjëherë që ditën e nesërme

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj
x
BREAKING NEWS

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”, Frrok Çupi plas deklaratën ‘bombë’ për ish-kryeministrin dhe ngre alarmin për lëvizjen e fundit të Bashës

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”,
x
BREAKING NEWS

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet
x

Aktualitet

U arrestua sot pasi tentoi të vriste me hanxhar vëllain e tij, zbardhet e kaluara e errët e 39-vjeçarit nga Vlora, si rrëfeu dikur krimet makabre mes 2 fiseve

U arrestua sot pasi tentoi të vriste me hanxhar vëllain e tij,

Detaje të reja janë zbardhur nga arrestimi i 39-vjeçarit G. Merkaj sot në Vlorë, i cili dhunoi fizikisht dhe kërcënoi me hanxhar vëllain e tij.

Merkaj rezulton një emër i njohur për drejtësinë, pasi është dënuar më parë me 3.4 vite burg. Në vitin 2018, ai është vetëdorëzuar në polici me një armë zjarri në çantë, të cilën ka thënë se e mbante, për shkak të kërcënimeve, që sipas tij, i vinin nga hasmëria mes fiseve Llanaj e Xhaferaj në Vlorë, dhe ka kërkuar të rrëfejë krimet e rënda. Kështu, Merkaj është bërë i penduar i drejtësisë, duke rrëfyer para autoriteteve të Vlorës krimet e kryera mes këtyre dy fiseve.

Sipas News24, një prej krimeve të kryera për hasmëri ishte dhe ajo e Albano Xhaferaj, e kryer me urdhër të Edison Harizaj, për shkak se Albano Xhaferaj ka pasur dijeni për autorët e tentativës së vrasjes së Ferdinant Llanaj, kryer në muajin tetor të vitit 2017. Vrasja e Albano Xhaferaj, sipas rrëfimit të Merkaj në prokurori është kryer me çekiç brenda në makinë.

Pak kohë pas publikimit në media të dëshmisë së Merkajt, është ekzekutuar me breshëri kallashnikovi Edison Harizaj, i cilësuar si “i paprekshmi” i Vlorës, ku në atentat mbeti i vdekur edhe shoku i tij, Genci Caci. Atentatet e vrasjet mes dy fiseve kanë vijuar edhe më tej, ndërsa sot në pranga ka rënë i penduari Merkaj, i cili akuzohet për tentativë vrasjeje ndaj të vëllait.

Më të lexuarat