Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

U bashkohet studentëve protestues, çfarë e la me ‘gojë hapur’ Blendi Fevziun?

Postuar: 06/12/2018 - 16:05

Gazetari Blendi Fevziu i është bashkuar protestës së studentëve para Ministrisë së Arsimit.
 
Ai ka dëgjuar ankesat e studentëve , të cilët i tregojnë me dokumente se vetëm për një regjistrim ata paguajnë 25 mijë lekë. Fevziu duket i habitur teksa studentët i tregojnë se sa taksa paguajnë, qoftë dhe për një regjistrim në fillim të  universitetit.
 
Kujtojmë që Blendi Fevziu ka qenë student i dhjetorit të ’90 ku falë revolucionit të tyre u përmbys regjimi komunist.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 1

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 10/12/2018 - 20:12

Drejtori i  Arkivës së Shtetit, Ardit Bido  ka komentuar përgjatë gjithë këtyre ditëve protesta para Ministrisë së Arsimit.

Postuar: 10/12/2018 - 19:43

Moderatori Alban Dudushi ka njoftuar se ditën e nesërme do të ftojë kryeministrin Edi Rama në emi

Postuar: 10/12/2018 - 19:21

Prokuroria e Katanias ka dhënë pretencën e saj në përfundim të hetimeve për bandën e Habilajve.&n

Postuar: 10/12/2018 - 19:11

Ashtu siç kishte paralajmëruar, se do të zbulonte disa të vërteta tronditëse si kundërpërgjigje,

Postuar: 10/12/2018 - 19:04

Studentët e universiteteve publike kanë protestuar sot në të 6-ën ditë të tyre para Ministrisë së

Postuar: 10/12/2018 - 18:49

Në ditën e shtatë të protestës, studentët paralajmërojnë zhvillime të reja.

Postuar: 10/12/2018 - 18:15

 Pedagogu Ermal Hasimja mbështet protestën e studentëve që kërkojnë uljen e tarifave, por u