Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

U betua para noteres/ Arta Vorpsi bën lëvizjen e menjëhershme, zbulohet kërkesa për anëtarët e Kushtetueses (Tërheq vëmendjen veprimi ndaj Marsida Xhaferllarit)

Postuar: 15/11/2019 - 14:46

Arta Vorpsi, e emëruara e KED si anëtare e Gjykatës Kushtetuese u ka bërë një kërkesë kolegëve të asaj që janë emëruar në organin e parë të drejtësisë në vend, por ka përjashtuar njërën prej tyre, Marsida Xhaferllarin.

Në këtë kërkesë Vorpsi shkruan se kërkon nga katër anëtarët Vitore Tusha, Elsa Toska, Fiona Papajorfgji, Besnik Muçi, njohjen e mandatit të saj, ndërkohë që anëtarja që është lënë jashtë emrave të cilëve ajo u drejtohet në kërkesë, Marsida Xhaferllari, nuk ka qenë e pranishme në mbledhjen e sotme.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 08/12/2019 - 19:45

Pasojat e tërmetit të 26 nëntorit janë ndjerë edhe në selinë e Kryegjyshatës Botërore në Tiranë.

Postuar: 08/12/2019 - 19:22

Katër dekanët e fakulteteve të Universitetit të Tiranës dhe studentit senator do të zhvillojnë ne

Postuar: 08/12/2019 - 18:55

Pjesa urbane në Tiranë e ka mbyllur fazën e emergjencës, ndërkohë që po punohet edhe në zonat rur

Postuar: 08/12/2019 - 18:28

Ndeshja Teuta-Skënderbeu është ngjarja e parë që përpiqet të rikthejë në shinat e së përditshmes

Postuar: 08/12/2019 - 17:51

Një 36-vjeçar shqiptar është gjetur pa jetë në qelinë e burgut grek të Agias.

Postuar: 08/12/2019 - 17:06

Një gjykatë në New York, dënoi me 22 vjet heqje lirie një shqiptar me vendbanim në Bronx, që sy

Postuar: 08/12/2019 - 16:57

Një 52-vjeçar është vënë në prangat e policisë së Durrësit pasi dy ditë më parë ka shkaktuar një