BREAKING NEWS

Nuk ndalet ish ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri bën lëvizjen e papritur në betejën e tij me drejtësinë, ja vendimi më i fundit

Nuk ndalet ish ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri bën lëvizjen e
x

Aktualitet

U dëmtua nga tërmeti/ Ekspertët izraelitë japin rezultatet e verifikimit të ndërtesës së Kryegjyshatës Botërore të Bektashinjve

U dëmtua nga tërmeti/ Ekspertët izraelitë japin rezultatet e

Pasojat e tërmetit të 26 nëntorit janë ndjerë edhe në selinë e Kryegjyshatës Botërore në Tiranë.

Për të inspektuar dëmtimet dhe për testuar sigurinë e ndërtesës ka mbërritur në selinë e Kryegjyshatës pasditen e së dielës një grup ushtarakësh izraelitë të shoqëruar edhe nga kryerabini. Pasi panë dëmet e shkaktuara ekspertët ushtarakë thanë se dëmtimet janë sipërfaqësore, ndërsa godina është e sigurt dhe mund të përdoret nga besimtarët pa problem për të kryer ritet e tyre të besimit.

"Është një ndërtesë e jashtëzakonshme, ka një stabilitet. Gjithçka është e sigurt."

 

Më të lexuarat