BREAKING NEWS

Prokurorë të huaj zbarkojnë në SPAK me ligj, ndërkombëtarët marrin në patronazh gjurmimin e parave të korrupsionit dhe burgosjen e politikanëve

Prokurorë të huaj zbarkojnë në SPAK me ligj,
x

Aktualitet

U dënua me 6 muaj burg, shtyhet seanca në Gjykatën e Apelit të Posaçëm për Luan Dacin (Ja çfarë ndodhi)

U dënua me 6 muaj burg, shtyhet seanca në Gjykatën e Apelit

Seanca gjyqësore në Gjykatën e Apelit të Posaçëm për ish-anëtarin e KPA, Luan Daci është shtyrë ditën e sotme.

Bëhet me dije se shkak për shtyrjen e seancës është bërë mosformimi i trupit gjykues, ndërkohë që seanca e radhës pritet të mbahet më 25 janar.

Për Luan Dacin u mor vendimi me 6 muaj burg, që është konvertuar në 12 muaj shërbim prove. Ky i fundit ka apeluar në Apelin e Posaçëm vendimin për dënimin e tij me 6 muaj burg pasi kërkon pafajësi.

Sipas SPAK gjatë aplikimit për tu bërë pjesë e KPA, Daci kishte fshehur faktin se ndaj tij KLD kishte vendosur masë disiplinore në vitin 1997 çka mund të përbënte shkak për të mos u emëruar në organet e vetingut.

Më të lexuarat