BREAKING NEWS

Romeo Kara trondit Metën e Berishën: Kongresi Amerikan ka marrë në dorë dosjet e aferës së CEZ, janë të tronditur nga heshtja e drejtësisë përballë korrupsionit

Romeo Kara trondit Metën e Berishën: Kongresi Amerikan ka marrë
x

Aktualitet

U dënua me burg/ Ish anëtari i KPA-së, Luan Daci kërkon pafajësi në Apel, zbardhet çfarë vendimi mori sot gjykata

U dënua me burg/ Ish anëtari i KPA-së, Luan Daci kërkon

Në seancën e ditës së sotme, ish anëtari i KPA-së Luan Daci, dhe avokatët e tij kanë paraqitur konkluzionet e mbrojtës ku kërkuan pafajësi për akuzën e falsifikimit të dokumenteve, ku sipas tyre nuk ka vepër penale.

Ndërkohë që prokurorët kërkuan shtyrjen e seancës pasi donin të njiheshin me aktet. Seanca e rradhës u caktua më datë 5 shkurt, ku pritet që prokuroria të lëxoj pretencën.

Luan Daci, u dënua me 6 muaj burg, vendim i cili u konvertua në 1 vit shërbim prove, pasi u konstatua se kishte falsifikuar dokumentet, duke fshehur një shkarkim të tij.