BREAKING NEWS

Një hap larg nga apokalipsi bërthamor, Putin gati të nisë hakmarrjen e frikshme kundër Perëndimit, Rusia furnizohet me pilula jodi për të mbijetuar nga një sulm atomik

Një hap larg nga apokalipsi bërthamor, Putin gati të nisë
x
BREAKING NEWS

Zbardhet çfarë vendosi GJKKO për ish-deputetin e PS, Alqi Bllako. Prokurori tregon veprimet hetimore, ja kërkesa urgjente e avokatëve

Zbardhet çfarë vendosi GJKKO për ish-deputetin e PS, Alqi
x
BREAKING NEWS

Reagon menjëherë BE-ja pas takimit me Qeverinë dhe ka një mesazh të fortë: Kemi shqetësime serioze për ...

Reagon menjëherë BE-ja pas takimit me Qeverinë dhe ka një
x
BREAKING NEWS

TRAGJIKE/ Gjendet i vdekur pronari i hotelit, policia zbardh detajet për biznesmenin: U dogj brenda dhomës

TRAGJIKE/ Gjendet i vdekur pronari i hotelit, policia zbardh detajet për
x
BREAKING NEWS

10 ditë të nxehta për Vuçiçin, duhet të zgjedhë të njohë Kosovën dhe të bojkotojë Putinin, ose do të pësojë të njëjtin fat si Rusia, ja takimet e vështira që e presin presidentin serb

10 ditë të nxehta për Vuçiçin, duhet të
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Berisha është fajtor për vrasjen e rreth 3 mijë vetëve, ka djegur njerëz të gjallë dhe ka eliminuar kundërshtarë politikë, bashkë me Metën janë bashkëpunëtorë për grabitjen e floririt të Krrabës, ja çfarë ndodhi pasi e vodhën...

Frrok Çupi: Berisha është fajtor për vrasjen e rreth 3
x
BREAKING NEWS

Nis protesta para Kryeministrisë. Zbardhet çfarë po ndodh

Nis protesta para Kryeministrisë. Zbardhet çfarë po ndodh
x
BREAKING NEWS

Çfarë do të ndodhë në hapësirën shqiptare? Niko Peleshi jep lajmin: Nënshkruhet sot kontrata 6 milionë dollarë

Çfarë do të ndodhë në hapësirën shqiptare?
x

Aktualitet

U dënua me burg për ngacmim seksual, arratiset ish-ministri i Shëndetësisë, ja ku dyshohet se po qëndron

U dënua me burg për ngacmim seksual, arratiset ish-ministri i

Ish-ministri i Shëndetësisë i Kosovës, Numan Baliq, është arratisur nga vendi, pasi është dënuar me burg për veprën penale ngacmim seksual.

Mediat kosovare raportojnë se Baliq u largua për të shmangur kryerjen e dënimit që Gjykata e Apelit ia uli nga dy vite në një vit burg, nëntorin e kaluar.

Sipas burimeve për Gazetën Sinjali, ish-zyrtari i lartë është arratisur në Bosnjë-Hercegovinë, ku pritet të ushtrojë profesionin e mjekut.

U dënua me burg për ngacmim seksual, arratiset ish-ministri i

Baliq u akuzua se më 12 gusht 2020, “në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, në zyrën e tij, me dashje e në cilësi të profesionistit shëndetësor duke keqpërdor gjendjen shëndetësore të viktimës A.I, e nxit të njëjtën që ta prek me qëllim seksual pa pëlqimin e saj.”

Pas arrestimit, ai qëndroi në paraburgim në Pejë nga 13 gushti 2020 dhe është liruar në tetor të atij viti.

Ndërkohë Prokuroria e Pejës nuk ka reaguar në lidhje me mos ekzekutimin e vendimit të Gjykatës së Apelit, që dënoi me 1 vit burg kirurgun.