BREAKING NEWS

Përfundon mbledhja, PS zyrtarizon kandidatët për secilin qark, ja EMRAT

Përfundon mbledhja, PS zyrtarizon kandidatët për secilin qark, ja
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 Majit/ Zbulohen emrat, ja kush janë kandidatët e PS për qarkun Tiranë

Zgjedhjet e 14 Majit/ Zbulohen emrat, ja kush janë kandidatët e PS
x
BREAKING NEWS

Zbulohen kandidatët për kryetarë bashkie në Elbasan, ja emrat

Zbulohen kandidatët për kryetarë bashkie në Elbasan, ja
x
BREAKING NEWS

Kandidatët e PS-së për qarkun Shkodër, Elisa Spiropali zbulon emrat

Kandidatët e PS-së për qarkun Shkodër, Elisa Spiropali
x
BREAKING NEWS

14 maji/ Ben Andoni zbardh skenarin dhe bën paralajmërimin e fortë: Do ketë bojkot masiv, zgjedhjet më të dobëta të zhvilluara ndonjëherë

14 maji/ Ben Andoni zbardh skenarin dhe bën paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

E frikshme/ Bota në prag të luftës nukleare? Putin nënshkruan marrëveshjen me Lukashenkon: Do vendosim armë bërthamore në Bjellorusi

E frikshme/ Bota në prag të luftës nukleare? Putin
x
BREAKING NEWS

“Përçarje” brenda Kryesisë së PD/ Diskutohen dy skenarë për zgjedhjet e 14 majit, zbulohen EMRAT, ja si janë ndarë anëtarët

“Përçarje” brenda Kryesisë së PD/ Diskutohen
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e
x

Aktualitet

U dënua në Shqipëri për të vuajtur dënimin/ Kush është “Mbreti” i Tik Tok-ut që sfidon Britaninë me jetën vanitoze, shqiptarët të “fiksuar” pas tij

U dënua në Shqipëri për të vuajtur dënimin/ Kush

Një shqiptar i ekstraduar nga Britania e Madhe për të vuajtur dënimin për grabitje të dhunshme në një shtëpi, është kthyer në Angli, duke pozuar në rrjetet sociale me supermakinën e tij Lamborghini.

Aleksandër Vishaj, 33 vjeç, u deportua nga Britania e Madhe në vitin 2021 për t’u përballur me akuzat për vjedhje dhe dëmtime kriminale në Gjermani. Ai kreu tre muaj burg në Gjermani para se të kthehej në Shqipëri, ndërsa duhej të ishte ndaluar nga Britania pas një goditjeje kriminale.

“The Sun” shkruan se reperi i rremë, është kthyer edhe më i guximshëm duke e quajtur veten “Mbreti i TikTok” në faqen ku ai mburret se jeton si një yll rock në MB.

33-vjeçari pretendon se ka hequr dorë nga krimi dhe këmbëngul se financon stilin e jetës së tij me shampanjë si një lojtar profesionist pokeri, videograf. Ai shihet duke reklamuar rroba të shtrenjta, dhe një Lamborghini Gallardo Spyder të regjistruar në Britani, me vlerë 70,000 paund.

Vishaj postoi një video javën e kaluar nga një apartament luksoz në Londër. duke bërë thirrje për mbështetje nga bashkëqytetarët shqiptarë në një lojë pokeri online.

Ai mendohet se ka përdorur një pasaportë të rreme për t’u kthyer në Mbretërinë e Bashkuar me avion pasi kishte hyrë legalisht në një vend të BE-së.

I riu shqiptar është një nga shumë kriminelë shqiptarë, shkruan “The Sun”, që sfidojnë autoritetet angleze.

“Bandat shqiptare kanë ardhur në Britaninë e Madhe gjatë dy dekadave të fundit duke marrë kontrollin e tregut të kokainës në vend. Modeli i tyre i biznesit bazohet në të qenit ‘të lirë dhe të shpejtë’”, shkruan “The Sun”.