BREAKING NEWS

Pse po përgjohej ‘Tualanti’? Gazetari Basir Çollaku plas dokumentet ‘bombë’: Del vendimi i gjykatës dhe urdhri për asgjësimin e CD-ve

Pse po përgjohej ‘Tualanti’? Gazetari Basir Çollaku
x
BREAKING NEWS

Tensionohet situata në veri të Kosovës, plagoset efektivi i policisë në Mitrovicë

Tensionohet situata në veri të Kosovës, plagoset efektivi i
x
BREAKING NEWS

Bonusi i Vitit të ri, nis shpërndarja për pensionistët, kreu i ISSH del me njoftimin e rëndësishëm

Bonusi i Vitit të ri, nis shpërndarja për pensionistët, kreu
x
BREAKING NEWS

Nga Milano e deri në Bukuresht, si u paguan me kartën e Zotos udhëtimet e Arben Ahmetajt: 1600 euro për dy netë

Nga Milano e deri në Bukuresht, si u paguan me kartën e Zotos
x
BREAKING NEWS

Ulen çmimet! Vendimi i fundit nga Bordi i Transparencës, ja sa do shiten nafta, benzina e gazi

Ulen çmimet! Vendimi i fundit nga Bordi i Transparencës, ja sa do
x
BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Berishës, Nazarko plas deklaratën 'bombë': Skenar i shërbimeve sekrete të vendeve armiqësore

Sulmi ndaj Berishës, Nazarko plas deklaratën 'bombë':
x
BREAKING NEWS

Shkojnë në pikiatë/ Euro zhvlerësim historik ndaj lekut. Nafta rrënon dollarin në tregjet ndërkombëtare

Shkojnë në pikiatë/ Euro zhvlerësim historik ndaj lekut.
x
BREAKING NEWS

Alarm për bombë tek Drejtoria e Kufirit dhe Migracionit në Tiranë, panik tek punonjësit e zyrave

Alarm për bombë tek Drejtoria e Kufirit dhe Migracionit në
x

Aktualitet

U dyshua për eksploziv në Vlorë, policia zbulon çfarë kishte në pako

U dyshua për eksploziv në Vlorë, policia zbulon çfarë

Një pako e dyshimtë është gjetur në Plazhin të Vjetër në Vlorë, ndërsa u bllokua qarkullimi në atë zonë.

Sipas informacioneve të para u dyshua për një sasi eksplozivi të rrëzuar nga ndonjë automjet.

Nga ora 14. 40 kur është dhënë alarmi dhe deri në orën 17. 30 kur është kryer shpërthimi i komanduar nga forcat xheniere të ardhura nga Tiranë, zona dhe rruga ka qenë e bllokuar nga policia që kishte vendosur perimetrin e sigurisë.

Informacioni për një pako të dyshimtë është dhënë nga banorët e zonës që kanë lajmëruar policinë. Pas shpërthimit të komanduar nga forcat xheniere, policia ka njoftuar se nuk bëhej fjalë për lëndë plasëse.