Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë publikon bilancin, ja sa raste të reja janë regjistruar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë publikon bilancin, ja sa raste të
x

Aktualitet

U ekstradua sot në Itali sëbashku me 8 persona të tjerë, zbardhen detajet kush është Xhimi që ‘çmendi’ policinë italiane

U ekstradua sot në Itali sëbashku me 8 persona të tjerë,

Xhimi Isiu i njohur edhe si Gëzim Mejdani u ekstradua sot drejt Italisë.  Grupi i Isiut u godit në vitin 2017, në kuadër të operacionit “Gjarpër tymi”, që u zhvillua nga Policia italiane, Guardia di Finanza dhe me informacione të përcjella nga policia shqiptare.  

Grupi trafikonte kanabis në Napoli nga Holanda, ndërsa heroinën e merrnin nga Turqia. Në nëntor të 2017 sekuestroi më shumë se dy ton lendë narkotike hashash në Ravenna të Italisë. Gjithashtu u sekuestruan të mirat materiale të grupit, si: 500 mijë euro pasuri; 2 apartamente, 1 makinë, 65 llogari bankare 18 mijë Euro kesh dhe 3 kompani.