Lajme të tjera
BREAKING NEWS

‘Ilir Meta kërcënon kryeministrin me vrasje’, Frrok Çupi lëshon ‘bombën’: Presidentit t’i hiqet …

‘Ilir Meta kërcënon kryeministrin me vrasje’, Frrok
x

Aktualitet

U ekzekutua me 14 plumba brenda makinës së tij / Zbardhen detaje tronditëse, vjen kthesa e madhe në hetimet për vrasjen e Klevis Kapllanit, ja çfarë u zbulua në celularin e tij

U ekzekutua me 14 plumba brenda makinës së tij / Zbardhen detaje

Klevis Kapllani, 33-vjeç është ekzekutuar në Sinaballaj të Rrogozhinës.

Sipas policisë i riu është gjetur i vrarë rreth orës 06:00, në makinën e tij. Por dyshimet e grupit hetimor janë se Kapllani të jetë i përfshirë në vrasjet e ndodhura në Elbasan dhe në Peqin.

Mësohet se në datën 12 shtator viktima ka komunikuar me persona të paidentifikuar të cilëve u ka lënë makinën deri në datën 14. Një ditë më vonë ai u gjet i pajetë pikërisht në këtë mjet, i qëlluar me 13 plumba kallashnikovi.

Nga ana tjetër ka dyshime por ende jo të konfirmuara zyrtarisht se Kapllani merrej me trafik droge edhe në Shqipëri, ku është kthyer 2 vite më parë pasi ka kryer dënimin për trafik narkotikësh edhe në Itali. Në vendin e ngjarjes është gjetur një armë zjarri tip pistoletë dhe një aparaturë celulare pa kartë brenda.