Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

U godit nga i biri me sëpatë në ballë, niset drejt Traumës 67-vjeçari në gjendje kritike

Postuar: 17/07/2019 - 10:03

Niset drejt spitalit të Traumës në Tiranë, 67-vjeçari i cili u godit me sëpatë nga i biri mëngjesin e sotëm në Lushnje.

Mësohet se Kujtim Veliu, ështyë godit me sëpatë në ballë nga djali i tij, Dritan Veliu, 30 vjeç.

Fillimisht, 67-vjeçari u dërgua në spitalin e Lushnjes, por për shkak të gjendjes së rënduar ai është nisur drejt Traumës në kryqytet.

Sakaq, Kujtim Veliu ishte i pajisur me urdhër mbrojte nga i biri.

Policia sqaroi se ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm rreth orës 08:00, në lagjen "Xhevdet Nepravishta" Lushnje, ku Dritan Veliu për motive të dobëta ka goditur me sëpatë babain e tij, shtetasin Kujtim Veliu.

Njoftimi i policisë:

Sot rreth orës 08:00 në lagjen "Xhevdet Nepravishta" Lushnje, shtetasi D.V, 30 vjeç,  për motive të dobëta ka goditur me sëpatë babain e tij, shtetasin K.V, 67 vjeç.

Pasi ka goditur babain, shtetasi D.V është larguar nga vendngjarja por është kapur në flagrancë nga patrulla e policisë e cila ishte në ndjekje të tij.

Shtetasi K.V ndodhet në Spitalin e Lushnjes nën kujdesin e mjekëve në gjendje të rëndë shëndetësore.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/12/2019 - 17:10

Prokuroria Antimafia e Firences gjatë një operacioni kanë ndaluar 7 shqiptarë dhe 2 italianë. Të dy shtetasit italianët dyshohet se janë pjesë e grupit mafioz “Ndragheta”.

Postuar: 12/12/2019 - 16:56

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit në Vlorë ka bllokuar një sasi prej 2130 kilogram mish pule të impo

Postuar: 12/12/2019 - 16:45

Ditën e sotme kryeministri Rama së bashku më kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj kanë vizit

Postuar: 12/12/2019 - 16:29

Kavaja u trondit sërish para pak ditësh, teksa një 60-vjeçar vrau një 29-vjeçar me çifte në një l

Postuar: 12/12/2019 - 16:22

Në një njoftim nga Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëhet me dije se temperaturat sa po vijnë e po

Postuar: 12/12/2019 - 16:22

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Farkë, në shtëpinë e re të familjes së Sefer Poçit të prekur nga

Postuar: 12/12/2019 - 15:54

Edhe pse kaluan 16 ditë pas tërmetit që mori 51 jetë, dëmtoi rëndë mbi 2 mijë banesa e rreth 260