BREAKING NEWS

E rëndë në Laç/ Makina përfundon në përrua, zbardhet çfarë ka ndodhur me dy vajzat e reja që ishin brenda automjetit

E rëndë në Laç/ Makina përfundon në përrua,
x
BREAKING NEWS

300 mijë trupa të NATO po përgatiten të zbarkojnë në “oborrin” e  Vladimir Putinit, fillon plani anti-rus në kufirin lindor për të shkatërruar Rusinë, rrezik total lufte

300 mijë trupa të NATO po përgatiten të zbarkojnë
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet nga marrëveshja Kosovë-Serbi, përplasje të forta në të dyja vendet, jepet alarmi në Beograd: Vuçiç i hapi rrugë planit për të krijuar “Shqipërinë e madhe”

Zbardhen detajet nga marrëveshja Kosovë-Serbi, përplasje të
x
BREAKING NEWS

Kërkon uljen e dënimit në 1.6 vite burg, ja çfarë ndodhi sot në Gjykatë me Saimir Tahirin

Kërkon uljen e dënimit në 1.6 vite burg, ja çfarë
x
BREAKING NEWS

Familjarët e Vis Martinajt përfundojnë në GJKKO, çfarë pritet të ndodhë

Familjarët e Vis Martinajt përfundojnë në GJKKO,
x
BREAKING NEWS

Qëndron në qeli për aferën e inceneratorëve/ Ish-zyrtari i lartë bën lëvizjen urgjente. Zbardhet vendimi më i fundit

Qëndron në qeli për aferën e inceneratorëve/
x
BREAKING NEWS

Arian Çani del me deklaratën tronditëse: Mos hyni në çdo lokal, ja ku është vendi i ndalur për të pirë kafe në Tiranë, aty jetojnë vrasësit

Arian Çani del me deklaratën tronditëse: Mos hyni në
x
BREAKING NEWS

“Punësim në shpi bari, trafikim njerëzisht drejt Anglisë”/ Si shqiptarët po e kthejnë TIK Tok në një dark Web duke joshur edhe bandat kriminale

“Punësim në shpi bari, trafikim njerëzisht drejt
x

Aktualitet

U hoqën si viktima të kontrabandës, e pësojnë keq dy shqiptarët që trafikonin emigrantë drejt Britanisë, dalin detajet e fundit

U hoqën si viktima të kontrabandës, e pësojnë keq dy

Dy shqiptarë të cilët ishin lejuar të qëndronin në Britaninë e Madhe si viktima të “skllavërisë moderne” janë arrestuar me dyshimin se drejtonin një rrjet të kontrabandës së emigrantëve.

Dyshja mbërriti me një varkë të vogël majin e kaluar dhe u ndalua përpara se të liroheshin nga autoritetet britanike me pretendimin se ishin viktima duke përfituar leje qëndrimi dhe mbështetje.

Megjithatë ata u arrestuan në Belgjikë kur Agjencia Kombëtare e Krimit dhe policia belge penguan një tentativë të supozuar për të kontrabanduar emigrantë në Britani duke përdorur një gomone me shpejtësi të lartë.

Dy shqiptarët, të cilët jetonin në Basingstoke në Hampshire, dyshohet se morën varkën nga Britania e Madhe në Belgjikë për të transportuar 12 shqiptarë në orët e para të 30 tetorit, por policia ishte duke pritur për varkën dhe i arrestoi në brigjet e De Panne në Flanders.

Oficerët gjetën 12 shqiptarë, mes tyre tetë burra, tre gra dhe një fëmijë pesë vjeç në pritje të nisjes së gomones. Kontrabandistët e dyshuar po mbahen në burg në Bryzh të Belgjikës.

Një burrë i tretë, 46 vjeç, u arrestua nga NCA në Aylesbury, Buckinghamshire, më vonë të njëjtën ditë me dyshimin se kishte ndihmuar imigracionin e paligjshëm. Ai mbetet në paraburgim dhe po merret në pyetje. Treshja dyshohet se janë pjesë e një bande që qëndron pas një serie njerëzish që kontrabandojnë drejt Britanisë së Madhe nga Evropa.

Më të lexuarat