Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

U komandua nga Shahini, Dosti bën lëvizjen e menjëhershme

Postuar: 24/04/2019 - 20:27

Rektori i Universtietit të Tiranës, Bernard Dosti në mbledhjen e sotme të rektoratit ka marrë disa vendime në lidhje me mbaravjajtjen e procesit mësimor. Në vendimin për mbledhjen e sotme bëhet me dije se  shumë shpejt universtieti i Tiranës do të ketë Këshillin e ri Studentor.
 
Vendimet
 
Të finalizojë miratimin e Rregullores për Zgjedhjen e Këshillave të Studentëve në Universitetin e Tiranës sipas akteve ligjore dhe nënligjore në fuqi.
 
Shpalljen e fillimit të procedurave të aplikimit për anëtarin e Bordit të Administrimit të UT-ës, të propozuar nga studentët, nga data 23 prill 2019-10 maj 2019.
 
Rikonfirmimin e grupitt ë punës për hartimin e Rregullores së UT-ës, ngritur me Vendimin e Senatit Akademik nr. 3 datë 19.01.2017 “Për miratimin e strukturës së grupit të punës për hartimin e Statutit dhe rregulores së Universtietit të Tiranës”. Afati i dorëzimit të draft Rregullores së UT-ës nga ky grup pune të jetë deri në 24 maj 2019.
 
Sëbashku me Këshillin e Etikës të hartojë draftin e Kodit të Etikës për t’ia përcjellë më pas Senatit Aademik të UT-ës për miratim.
 
Dita e martë, datë 30 prill 2019, të bëhet pushim dhe të bëhet zëvednësim i kësaj dite të shtunën, datë 4 maj 2019.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/05/2019 - 17:37

Një raport i ri arrin në përfundimin se trafiqet ilegale që rrjedhin përmes porteve, qyteteve dhe pikave kufitare të Ballkanit Perëndimor mundësohen nga një ekonomi politike e krimit, e cila është e rrënjosur në vende

Postuar: 23/05/2019 - 17:23

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Klement Zguri dhe Nënkryetari Denar Biba, pritën në

Postuar: 23/05/2019 - 17:07

Operacioni më i rëndësishëm anti-drogë i kryer nga Policia e Ravenës çoi në arrestimin e dy trafi

Postuar: 23/05/2019 - 16:15

Dy punonjësit e policisë dhe inspektori i policisë ndërtimore në Bashkinë në Shkodër të cilët u a

Postuar: 23/05/2019 - 14:34

Tensione në procesin gjyqësor ndaj Emiljano Shullazit dhe grupit të tij.

Postuar: 23/05/2019 - 14:28

Policia e Vlorës ka ndërhyrë në kohë duke parandaluar përshkallëzimin e një konflikti.

Postuar: 23/05/2019 - 13:58

Zbardhet dëshmia e dy punonjësve të arrestuar pak ditë më parë në aeroportin e Rinasit, pasi akuz