Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“U largova nga Shqipëria nga frika se do më vrisnin”, merr fund ëndrra e 30 vjeçarit shqiptar në Britani (Emri)

Postuar: 10/09/2019 - 19:09

Një shtetas shqiptar i cili pretendon të jetë viktimë e trafikimit të qenieve njerëzore, është arrestuar nga policia britanike pasi akuzohet se ka ndihmuar në mbikëqyrjen e një ferme kanabisi në qytetin e Galashielsit. 30 vjeçari Mirjan Kastrati pretendon se ka ikur nga Shqipëria nga frika se do të vritej dhe se ka paguar 16 mijë paund trafikantëve që ta merrnin atë në Britani.

Kur policia britanike bastisi ndërtesën e katit të parë, ata gjetën 700 bimë kanabis sativa dhe 30-vjeçarin shqiptar në gjumë në zonën e saj të kuzhinës.

30 vjeçari Mirjan Kastrati, u deklarua fajtor pasi u kap në flagrancë në fermën e kanabisit në Gashiels nga policia britanike.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/09/2019 - 23:20

Kjo javë që lamë pas ishte kryesisht me  mot të qëndrueshëm. Por ditët në vijim, do të sjellin rrebeshe shiu, duke nisur nga  pjesa e dytë e javës. Ja parashikimi i motit:

Postuar: 15/09/2019 - 22:59

Zjarret janë shndërruar në një problem shqetësues në mbarë vendin duke ngritur alarmin si për shk

Postuar: 15/09/2019 - 22:34

Nesër shënohet dita e parë e vitit të ri shkollor 2019 – 2020 në mbarë vendin.

Postuar: 15/09/2019 - 22:01

Është ndarë nga jeta ish-gjenerali Rrahman Parllaku.

Postuar: 15/09/2019 - 21:39

Analisti gjerman, Bodo Weber, anëtar i Këshilli të Politikave të Demokratizimit në Berlin, parash

Postuar: 15/09/2019 - 21:32

7 shoferë kamionësh të cilët vepronin në nxjerrjen e gurëve dekorativ në Malin e Tomorrit janë sh

Postuar: 15/09/2019 - 21:26

Një aksident ka ndodhur në Kavajë mbrëmjen e sotme.