BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Aktualitet

U lirua nga qelia, avokati i Saimir Tahiri zbulon kufizimet dhe të drejtat e ish-ministrit: Mund edhe të dalë nga shtëpia

U lirua nga qelia, avokati i Saimir Tahiri zbulon kufizimet dhe të drejtat

Avokati i Sajmir Tahirit, Dritan Jahaj, zbuloi nga studio e emisionit Revieë në Euroneës Albania kufizimet dhe të drejtat që i lejohen ish-ministrit të bëjë gjatë kohësh që ai do të vuajë dënimin e mbetur në banesë.

Avokati tha se Tahiri mund të lëvizë nga banesa për të realizuar të gjitha ato nevoja të cilat lidhen me kujdesin e fëmijëve, problemet shëndetësore, por dhe për arsimimin e tyre.

Gjithashtu sipas avokatit Tahiri mund të punësohet gjatë kësaj kohe nëse do t’i nevojitet, por edhe të vazhdojë studime të caktuara. Ai theksoi se çdo lëvizje e Tahirit duhet të dakordësohet nga shërbimi i provës dhe lejen e gjykatës.

“Tani ligji ka përcaktuar rastet kur i jep mundësinë në kushte të tilla për të realizuar të gjitha ato nevoja që kanë të bëjnë me kujdesin e fëmijëve, për probleme shëndetësore dhe për arsimimin e tyre. Por ka dhe të drejtën për nevoja të arsimimit, të vazhdimit të studimeve apo dhe të punësimit, por gjithmonë duke u realizuar kjo mënyrë me shërbimin e provës. Pastaj vendos prapë gjykata. Në rastin e punësimit, nëse Saimir Tahiri për nevoja familjare do të kërkoj punë, do t’i adresohet shërbimit të provës dhe pastaj vendos gjykata nëse i lejohet. Pra vendimet merren me dakordësinë e shërbimit të provës dhe me lejen e gjykatës”, tha avokati.