Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

U mbyt në Zvërnec duke u përpjekur të shpëtonte dy vajza, përcillet si hero për në banesën e fundit tetovari

Postuar: 17/07/2017 - 10:20

24 vjeçari nga Kamjani i Tetovës, Benjamin Ferati i cili ishte heroi që u hodh në det për të shpëtuar dy vajzat në Vlorë, është përcjellë dje për në banesën e fundit.

Varrimi i tij u bë, pas namazit të drekës, në varrezat e fshatit Kamjan.

Ai do të kujtohet si hero që dha jetën duke tentuar të shpëtojë dy vajza ne Zvernec, edhe pse nuk mundi ta bëjë dot, dallgët ishin më të forta se ai.

Një numër i madh qytetarësh i dhanë lamtumirën e fundit, ndërsa lajmi për aktin e tij vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes në mediet shqiptare, boshnjake dhe në të gjitha rrjetet sociale.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 23

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/06/2018 - 13:07

U deshën plotë 17 vite që prej nisjes së çështjes, që gjykata e Rodosit në Greqi të merrte vendimin për nje 43-vjeçar shqiptar të akuzuar për përdhunim. Rasti asokohe ka bërë bujë në mediat greke.

Postuar: 20/06/2018 - 12:48

Një sasi e madhe droge është gjetur në zonën e Karaburunit në Vlorë.

Postuar: 20/06/2018 - 12:07

Para disa ditësh 35 vjeçarja, Violeta Donaj ekzekutoi burrin në tregun e Milotit ndërsa sot ajo d

Postuar: 20/06/2018 - 12:04

Mjeku i njohur infeksionist Tritan Kalo ka bërë edhe një herë thirrje për prindërit që të jenë të

Postuar: 20/06/2018 - 11:58

Prodhuesit e të mirave në vend deklaruar rritje të përgjithshme të shitjeve dhe pagave në tremujo

Postuar: 20/06/2018 - 11:06

Policia Rrugore ka nisur aksionin e ndëshkimit të të gjithë kundravajtësve në rrugët e Tiranës.

Postuar: 20/06/2018 - 10:51

Pavarësisht se kanë kaluar pak ditë nga helmimi i 24 punonjëseve në fasonerinë “Lovers Alba