BREAKING NEWS

Llallën e pret burgu, Spartak Ngjela: Mendonte se do fitonte luftën me Amerikën, ishte aq mendjelehtë. Shpëton vetëm nëse ikën në...

Llallën e pret burgu, Spartak Ngjela: Mendonte se do fitonte luftën me
x
BREAKING NEWS

SPAK lëshon urdhër arrestin për Adriatik Llallën, Policia bën lëvizjen e menjëhershme

SPAK lëshon urdhër arrestin për Adriatik Llallën, Policia
x
BREAKING NEWS

Fundoset Adriatik Llalla, REAGON për herë të parë ambasadorja Yuri Kim, paralajmëron aksion kundër zyrtarëve të korruptuar: Askush nuk është mbi ligjin!

Fundoset Adriatik Llalla, REAGON për herë të parë
x
BREAKING NEWS

Adriatik Llalla dënohet me burg, Frrok Çupi bën deklaratën e fortë dhe paralajmëron zhvillime: Drejtësia e re po vepron! E gjithë armata e punonjësve të drejtësisë ishte e lidhur me...

Adriatik Llalla dënohet me burg, Frrok Çupi bën
x
BREAKING NEWS

“Me kë do të fillojë SPAK-u?”/ Spartak Ngjela tregon kush e ka radhën pas Sali Berishës dhe paralajmëron ‘TËRMET’ në skenën politike shqiptare: Ky politikan është një model skizofrenik. Rama mund të detyrohet të...

“Me kë do të fillojë SPAK-u?”/ Spartak Ngjela tregon
x
BREAKING NEWS

Përfundon mbledhja e Këshillit të Ministrave, Ahmetaj zbulon vendimet marra

Përfundon mbledhja e Këshillit të Ministrave, Ahmetaj zbulon
x
BREAKING NEWS

“Adriatik Llalla, kurbani i parë i reformës në drejtësi”, Klodiana Lala zbulon informacione për vendndodhjen e ish-kryeprokurorit: Më kanë ardhur foto! Avokati paraqiti akt ekspertimin, vuan nga një sëmundje e…

“Adriatik Llalla, kurbani i parë i reformës në
x
BREAKING NEWS

Jepet vendimi përfundimtar, GJKKO dënon me burg Adriatik Llallën, ja çfarë ndodh nëse nuk paraqitet ish kryeprokurori pasi ka një javë që është larguar jashtë vendit

Jepet vendimi përfundimtar, GJKKO dënon me burg Adriatik Llallën,
x

Aktualitet

“U ndezin cigaret horrave”/ Aksioni i fundit i RENEA-s fut në sherr Artan Hoxhën me gazetaren e njohur të ‘Top Channel’, shpërthen i revoltuar dhe s'lë gjë pa nxjerrë: Mbajnë mikrofonin tek dera e...

“U ndezin cigaret horrave”/ Aksioni i fundit i RENEA-s fut në

Aksioni që po ndërmerr RENEA në të gjithë vendin pas ultimatumit të ministrit Bledi Çuçi për të kontrolluar të gjitha lokalet në mënyrë që të parandalohet kriminaliteti në vendin tonë, duket se po fut në sherr gazetarët tanë.

Një prej gazetareve që e ka kundërshtuar më së shumti këtë aksion, është Anila Hoxha, me disa postime të njëpasnjëshme në rrjetet sociale, të cilat kanë nxitur indirekt dhe reagimin e kolegut të saj, gazetarit Artan Hoxha.

Teksa i komenton një tjetër gazetari të kronikës, Artan Hoxha indirekt sulmon kolegët e tij, përfshirë dhe gazetaren Anila Hoxha, kur thotë se shumica e tyre mbajnë mikrofonin te dera e gjykatës apo prokurorisë, dhe nuk guxojnë që ti përmendin emrat e zyrtarëve që punojnë aty.

Sipas Artan Hoxhës, prania e RENEA-s në Elbasan, Vlorë apo Shkodër, është e nevojshme sa kohë që ka indicie se policitë lokale bashkëpunojnë me kriminelët, dhe janë të dorëzuara përballë tyre.

“O Jul se je dhe i vjeter ne zanat tani, kur ne Vlore, Elbasan, Shkoder, nuk ndalojne vrasjet, kur policia lokale nuk del dot as te dera komisariatit, kush dreqin del dhe ben ndonje bastisje ne lagjet apo lokalet e te forteve?! Policia pyjore, apo ajo financiare?!

Ne Vlore kane shkuar te Oslo ne Lungomare bashke me operacionalen nga Tirana pa e njoftuar fare policine e Vlores, e cila u ndes cigaren horrave…si o behet hallit ke te cojme aty? Apo cojme prokuroret dhe gjyqtaret qe kane liruar nga 5-6 here nga burgu ata qe ka kapur RENEA gjate 20 viteve te fundit? Mos u bej edhe ti si ata koleget qe mbajne mikrofonin te dera gjykates dhe prokurorise ne Tirane, e nuk guxojne me ja permend kurre emrin prokurorit dhe thone fajin e ka RENEA…

PO do ndonje info cfare ka kap RENEA keto dite ta nis ne inbox, per te tjerat ndiq OPEN se ata te thyejne ne mes me sulme kunder qeverise”, shkruan Artan Hoxha në reagimin.