Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

U përfol se vdiq në burgun grek nga mbidoza, autopsia ligjore e shqiptarit zbulon fakte tronditëse

Postuar: 22/04/2019 - 17:30

Përmbyset ajo që ishte thënë fillimisht për vdekjen e një të riu shqiptar në burgun grek të Koridhalos, ngjarje ndodhur pasditen e 27 janarit të këtij viti.

Mjekësia ligjore greke ka hedhur poshtë pretendimin fillestar se shqiptari kishte humbur jetën nga mbidoza pasi u dhunua barbarisht.

Mediat greke shkruajnë gjerësisht sot se mjekësia ligjore ka zbuluar se shqiptari ka humbur jetën nga një litar në pjesën e qafës ose është mbytur me jastëk.

Shenjat e gjetura në pjesën e qafës pas autopsisë, çojnë hetuesit në përfundimin se ai është mbytur. 33 vjeçari shqiptar Bandiol Tusha, dyshohet se ka pasur probleme me kreun e të ashtuquajturës “Mafia e burgjeve” në Koridhalos, i cili dyshohet të ketë urdhëruar vrasjen e tij.

Tani, autoritetet janë të detyruara të marrin në konsideratë të gjitha skenarët, përfshirë vrasjen me urdhër të “shefit” të mafies brenda burgut të Koridhalos.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 27/05/2019 - 08:02

Një antenat me armë zjarri ka tronditur në orët e para të mëngjesit fshatin Poro të Vlorë.

Postuar: 27/05/2019 - 07:51

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Vlorës rreth orëve të para të mëngjesit të sotëm, pas

Postuar: 27/05/2019 - 07:31

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Vlorë, në fshatin Poro të njësisë  administrative Novoselë

Postuar: 27/05/2019 - 07:03

Arba Kokalari është europarlamentarja më e re dhe shqiptarja e parë që fiton një vend në Parlamen

Postuar: 27/05/2019 - 06:58

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Vlorës rreth orëve të para të mëngjesit të sotëm.

Postuar: 26/05/2019 - 23:12

Moti ditën e nesërme pritet të jetë i ngrohtë, por nuk do të mungojnë as reshjet e shiut.

Postuar: 26/05/2019 - 22:28

Është përcjellë sot për në banesën e fundit, Ervin Devina, ish-punonjësi i policisë së shtetit i