BREAKING NEWS

“Kryebashkiaku Veliaj ruhet nga ...”/ Hoxha del me deklaratë të fortë dhe tregon çfarë rrezikojmë: Krimi ka kapërcyer vijat e kuqe, masa ekstra të sigurisë pas…

“Kryebashkiaku Veliaj ruhet nga ...”/ Hoxha del me deklaratë
x

Aktualitet

U pikas nga policia italiane, shqiptari fundoset pas kontrollit të makinës

U pikas nga policia italiane, shqiptari fundoset pas kontrollit të

Një shtetas shqiptar 41 vjeç, është arrestuar në Arezzo të Italisë, pasi kishte me vete në makinë 116 shishe pijesh alkoolike.

Në mjetin e tij u gjendën 12 kuti, të cilat kishin brenda verë, uiski, raki dhe pije të tjera.Policia konstatoi se shishet e pijeve ishin të vjedhura.Sipas përllogaritjeve, shuma e tyre në treg të zi do të shkonte deri në 2500 euro.
Mediat italiane raportojnë, se policia ka marrë nën hetim edhe pronarët e dyqaneve, ku ishin vjedhur shishet.