Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

U shfaq në video duke akuzuar Ardi Veliun, Alizoti sot në Prokurori për ‘Babalen’

Postuar: 11/10/2018 - 09:56

Sot në orën 12:00 pritet që Prokuroria të marrin në pyetje Fredi Alizotin. Ku ky i fundit dyshohet se ka imituar zërin e vëllait të Ministrit të Brendshëm , Fatmir Xhafaj.

Alizoti shfaqet në video duke akuzuar Drejtorin e Policisë, Ardi Veliun,  që e shoqëroi me makinë pranë organit të akuzës për të dhënë llogari për dosjen ‘Babalja’.

Video në fjalë u publikua nga deputeti i PD-së Ervin Salianji, i cili po ashtu po hetohet për kallëzim të rremë nga ana e prokurorisë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 1

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/10/2018 - 10:42

Rexhep Rraja sapo ka mbërritur në Gjykatën e Apelit të Tiranës, Rraja përmes avokatit të tij mbrojtës kërkon lirimin nga paraburgimi. Seanca në Apel pritet të fillojë në orën 10:30.

Postuar: 17/10/2018 - 10:16

Policia e Elbasanit ka finalizuar një operacion, ku janë vënë në pranga 3 persona.

Postuar: 17/10/2018 - 09:51

Dy turistë të huaj në Theth, të cilët kishin ngatërruar rrugën dhe kishin mbetur të bllokuar në n

Postuar: 17/10/2018 - 09:24

Policia e Fierit arreston një ish-punonjës të ujësjellësit, i cili akuzohet se ka vjedhur lekët e

Postuar: 17/10/2018 - 09:20

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) ka njoftuar se për shkak të punimeve në n

Postuar: 17/10/2018 - 09:13

Ish-kreu i Policisë Bashkiake të Tiranës Florenc Hoxha do të merret sot në pyetje nga Prokuroria

Postuar: 17/10/2018 - 09:09

I plagosuri i masakrës në ish-Bllok, Ervis Martinaj, nga spitali i burgut, është dërguar në burgu