Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

U shkarkua nga posti i lartë pas fjalorit banal, burri i zv.ministres bën veprimin e papritur që në mëngjes me postimin e Ramës (FOTO)

Postuar: 23/10/2019 - 09:55

U shkarkua nga posti i lartë pas fjalorit banal, burri i zv.ministres bën veprimin e papritur që në mëngjes me postimin e Ramës (FOTO)

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu  nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale njoftoi shkarkimi nga detyra të Aurel Vodës, bashkëshortit të zv.ministres së Brendshme, Rovena Voda.

Voda mbante postin e drejtorit të shërbimit parësor dhe spitalor, FSDKSH. Ndërkohë shkarkimi i tij erdhi pas shpërthimeve të pazakonta të këtij të fundit në rrjetet sociale, teksa përdori fjalor ordiner dhe gjuhë kërcënuese.

Mirëpo, Voda ka tërhequr sërish vëmendjen këtë mëngjes. Ndonëse u shkarkua nga detyra, ai duket se 'nuk ka hatërmbetje'. Pak minuta më parë Voda ka shpërndarë në profilin e tij në Facebook postimin e kryeministrit Edi Rama.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/11/2019 - 21:29

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur pasditen e së shtunës në zonën e Kamzës, ku një automjet ka përplasur për vdekje një grua që po kalonte rrugën.

Postuar: 16/11/2019 - 19:40

"Air Albania Stadium" do të çelë nesër dyert me ndeshjen midis Kombëtares Shqiptare të

Postuar: 16/11/2019 - 17:55

Një grua në Tiranë ka mbetur e vdekur si pasojë e një aksidenti rrugor në rrugën “Demokraci

Postuar: 16/11/2019 - 17:10

Dy vëllezër në Tiranë kanë nxjerrë armët ndaj njëri-tjetrit, pas një konflikti për pronat.