BREAKING NEWS

Pasojat e mëdha të Covid-19 në botë, Robert Kennedy Jr del me mesazhin frymëzues dhe shpresëdhënës (Videoja që po bën xhiron e rrjetit)

Pasojat e mëdha të Covid-19 në botë, Robert Kennedy Jr del
x

Aktualitet

U tha se sekretarja e Përgjithshme e Ministrisë së Mbrojtjes që i zuri vendin Plarent Ndrecës ka qenë kamariere në klipin e Alban Skënderajt, reagon i revoltuar këngëtari: Ç’të keqe ka?

U tha se sekretarja e Përgjithshme e Ministrisë së Mbrojtjes

Pas largimit të Plarent Ndrecës nga posti i Sekretarit të Përgjithshëm në Ministrinë e Mbrojtjes, vendin e tij e zuri Elena Piciri,

Një emër që shkaktoi zhurmë dhe u përfol se ka qenë modele edhe në klipin  e këngëtarit Alban Skënderaj.

Pas këtyre lajmeve ka reaguar vet Alban Skënderaj, i cili shkruan se gjatë 10 viteve që ajo mund të ketë studiuar dhe ta ketë merituar postin që i është besuar.

Edhe pse shprehet se nuk e njeh personalisht, kantautori bën me dije se do ta mbështesë Picin, duke theksuar se vendi ka probleme me të mëdha se e shkuara e saj.

Postimi i plotë

“Më ranë dhe mua në sy titujt e disa portaleve që përshkruajnë një vajzë të respektuar, Elena Pici, e cila “nga kamariere në klipin tim ka arritur të marrë një post të rëndësishëm publik.” Është fakt që titujt e disa portaleve tashmë njerëzit i marrin gjithmonë e më pak serizoisht por për vetë fajin e tyre, pra të portaleve. Megjithatë në këtë rast është absurde do thoja dhe demotivuese për çdo kënd e sidomos të rinjtë, e përshkruar si diçka denigreuese. Ç’të keqe ka në parim të aktrosh në klip, 18 vjeç, në një rol kryesor dhe aq më tepër në një klip artistik, familjar, të një kënge të vlerësuar, dëgjuar dhe respektuar nga të gjitha moshat. Aktore e jo vetëm janë bërë kryeministra e presidentë në shtete shumë më të zhvilluar se ky i joni. Personi në fjalë, këto 10 vite distancë mund të ketë studiuar, punuar e sakrifikuar për t’u rritur në profesionin e tij! Unë nuk e njoh personalisht por patjetër që ka mbështetjen time, megjithatë më shumë akoma më shqetëson ky mentalitet në një vend ku ka halle shumë më thelbësore,”-shkruan këngëtari.

U tha se sekretarja e Përgjithshme e Ministrisë së Mbrojtjes