Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

U vra me thikë dhe u hodh në kanal, identifikohet viktima në Fier dhe ndërtohet skema e vrasjes (EMRI)

Postuar: 12/08/2019 - 08:34

Identifikohet trupi i pajetë i viktimës që u gjet në një kanal në Fier.

Mësohet se policia gjeti sot të vdekur Florian Selimin, banues në Sulaj të Fierit.

Dyshohet se 23-vjeçarit i është prishur makina dhe ka ndaluar për të kërkuar ndihmë.

Por nuk dihet çfarë ka shkaktuar konflikt me persona të paidentifikuar, të cilët e kanë nxjerrë nga makina dhe e kanë goditur me thikë.

Nga informacionet paraprake, raportohet se po ashtu shumë pranë trupit është konstatuar edhe një makinë e braktisur tip "Renault" me targa AA641EN, e cila ishte me gomë të hequr dhe kofano të hapur.

Ndërkohë policia ka hapur hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes dhe deri më tani ka shoqëruar disa persona.

"Sot rreth orës 07:00, në vendin e quajtur "Kthesa e Hamilit" është gjetur  pa shënja jete shtetasi F.S, 23 vjeç. Nga veprimet e para hetimore dyshohet se 23-vjeçari ka ndërruar jetë si pasojë e plagës së marë nga goditja me një mjet të mprehtë(thikë), dyshohet gjatë një konflikti", thuhet në njoftimin e policisë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/08/2019 - 08:06

Instituti i Gjeoshkencave bën me dije se ditën e sotme nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Ndërkohë, temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

Postuar: 20/08/2019 - 22:37

Incidenti skandaloz i disa ditëve më parë ka tejkaluar çdo përmasë pasi ai po komentohet edhe nga

Postuar: 20/08/2019 - 22:30

Kur kanë kaluar 5 muaj nga grabitja në Rinas, bëhet e ditur se janë gjetur një pjesë e parave të

Postuar: 20/08/2019 - 22:01

Një person, i identifikuar tashmë nga policia e rendit të Fierit, por që nuk i është bërë publik

Postuar: 20/08/2019 - 21:42

Era e fortë e drogës që kultivonin në banesë i tradhtoi dy shqiptarët në Britani, të cilët u arre

Postuar: 20/08/2019 - 21:09

Kostandin Xhuvani u lirua sot nga burgu me leje nga Drejtoria e Burgjeve për të marrë pjesë në ce