Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

U zgjodh në krye të Akademisë së Shkencave, Skënder Gjinushi e lëshon keq gojën ndaj gazetares: Je shumë e eksituar, shko mjekohu! (REPLIKAT)

Postuar: 24/05/2019 - 13:59

Kryetari i sapozgjedhur i Akademisë së Shkencave, Skënder Gjinushi e ka lëshuar gjjuhën keq ndaj gazetares. Pas mbylljes së votimit në këtë institucion, Gjinushi u pyet nga një gazetare, “Kur të lindi ambicia për të kandiduar për Akademinë e Shkencave, para reformës apo pas reformës”.

“Bashkë me lindjen tënde”, tha Gjinushi. Më tej, gazetarja ka këmbëngulur sërish, ndërsa i zënë ngushtë kryetari i ri i Akademisë së Shkencave tha, “O çupë mos bëj pyetje që s’kanë përgjigje”.

Gjinushi, në momentin që mediat largojnë mikrofonat, i drejtohet gazetares, “Je shumë e eksituar, shko mjekohu’.

Ndërsa gazetarja ia kthen, “Kujdes me gjuhën ti zotëri se je dhe kryetar i Akademisë së Shkencave. I paedukatë!”.

Kujtojmë që Gjinushi u zgjodh në krye të  Akademisë me 35 vota pro, ndërsa kandidonte i vetëm në garë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/09/2019 - 16:49

Në një intervistë për Ora News, ish drejtuesi i policisë, Dritan Zagani thotë se nuk është ndërprerë në asnjë moment prodhimi i kanabisit, por vetëm ka ndryshuar mënyra dhe po bëhet më e kontrolluar.

Postuar: 20/09/2019 - 16:38

Ish drejtuesi i Policisë, Dritan Zagani ka reguar ndaj vendimit që dha gjykata për ish ministrin

Postuar: 20/09/2019 - 15:25

Policia greke ka goditur një bandë shqiptaro-bullgare të trafikut të drogës, duke sekuestruar 42

Postuar: 20/09/2019 - 14:40

Çështja e Izet Haxhisë i kalon Prokurorisë së Krimeve të Rënda, ky është vendimi që ka marrë Gjyk

Postuar: 20/09/2019 - 14:17

Apeli i Krimeve të Rënda pranon kërkesën e gjykimit të shkurtuar për Mirald Metallarin, i cili vr

Postuar: 20/09/2019 - 13:59

Policia e Shkodrës ka goditur një bandë të trafikut të paligjshëm të kufirit, duke arrestuar 5 pe

Postuar: 20/09/2019 - 13:56

Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi të lërë në paraburgim edhe për dy muaj të tjerë 4 anëtarë të g