BREAKING NEWS

“Le të mbajmë sytë te topi dhe loja jonë”, Adi Krasta ‘shpërthen’ ndaj Mini-shengenit dhe ia thotë troç Ramës: Kryeministri më shumë se të tjerët është...

“Le të mbajmë sytë te topi dhe loja jonë”, Adi
x

Aktualitet

Udhëtonin me 102 kg marijuanë në makinë, e pësojnë keq greku e shqiptari në doganë

Udhëtonin me 102 kg marijuanë në makinë, e pësojnë

Makinë me të cilën udhëtonin dy të arrestuarit drejtohej nga greku 40 vjeçar, ndërsa shqiptarit i është kapur edhe një sasi e vogël kokaine.

Një grek dhe një shqiptarë janë arrestuar ditën e sotme në kufiri greko-shqiptar, pasi janë kapur me një sasi prej 102 kg marijuanë që e kishin fshehur brenda automjetit me të cilin po lëviznin. Dy të arrestuarve gjithashtu u është gjetur edhe një sasi prej 0.2 gram kokainë të cilën  mbante shqiptari. Droga ishte e ndarë në 99 pako ndërsa e gjithë sasi peshonte 102 kg e 590 kg marjuanë.

Makina me të cilën po lëviznin të arrestuarit drejtohej nga greku 40-vjeçar dhe ishte marrë me qira në Greqi, ndërsa shqiptari 36-vjeç ishte pasagjer. Ky i fundit kishte hyrë ilegalisht në Greqi dhe ndaj tij kishte masë ndalimi hyrje në territorin grek. Po ashtu dy të arrestuarve u janë sekuestruar edhe dy celularë.