Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Udhëtonin me 102 kg marijuanë në makinë, e pësojnë keq greku e shqiptari në doganë

Postuar: 12/07/2019 - 17:24

Makinë me të cilën udhëtonin dy të arrestuarit drejtohej nga greku 40 vjeçar, ndërsa shqiptarit i është kapur edhe një sasi e vogël kokaine.

Një grek dhe një shqiptarë janë arrestuar ditën e sotme në kufiri greko-shqiptar, pasi janë kapur me një sasi prej 102 kg marijuanë që e kishin fshehur brenda automjetit me të cilin po lëviznin. Dy të arrestuarve gjithashtu u është gjetur edhe një sasi prej 0.2 gram kokainë të cilën  mbante shqiptari. Droga ishte e ndarë në 99 pako ndërsa e gjithë sasi peshonte 102 kg e 590 kg marjuanë.

Makina me të cilën po lëviznin të arrestuarit drejtohej nga greku 40-vjeçar dhe ishte marrë me qira në Greqi, ndërsa shqiptari 36-vjeç ishte pasagjer. Ky i fundit kishte hyrë ilegalisht në Greqi dhe ndaj tij kishte masë ndalimi hyrje në territorin grek. Po ashtu dy të arrestuarve u janë sekuestruar edhe dy celularë.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/10/2019 - 23:59

Analisti i njohur Ben Andoni shpreh bindjen se Lëvizja Vetëvendosje do të jetë pjesë e zgjedhjeve parlamentare në Shqipëri dhe mund të konkurrojë realisht tri formacionet politike (PS, PS dhe LSI) në Shqipëri, për aq

Postuar: 21/10/2019 - 23:31

Është publikuar herë të parë fotot të 6-vjeçarit shqiptar Alvin Berisha, i cili ndodhet në kampet

Postuar: 21/10/2019 - 23:07

Aktori Laert Vasili ka sulmuar ashpër presidentin Macron.

Postuar: 21/10/2019 - 22:54

Zv.ministrja e brendshme Romina Kuka e ftuar në emisionin 'Open' tha se të bllokuarit në

Postuar: 21/10/2019 - 22:44

Një audio e dërguar nga Klotilda Zani e cila është në kampin Al-Hol shprehet se duhet shumë para

Postuar: 21/10/2019 - 21:59

Historia e një djali nga Shqipëria i cili ndodhet në kampet e familjarëve të ish luftëtarëve të I

Postuar: 21/10/2019 - 21:58

Teksa është transmetuar videoja e “Le Iene” në emisionin “Open” ku tregoh