Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Udhëtonte me çanta të mbushura me drogë, shqiptari fundoset kur policia i kontrollon shtëpinë

Postuar: 16/05/2018 - 18:00

Gjatë ditës së djeshme një 33 vjeçar shqiptar ka rënë në prangat  e policisë greke. Mësohet se shqiptari është gjetur me dy çanta plot me drogë. 33 vjeçari kishte futur në dy çantat e tij të udhëtimit rreth 30 paketa me 30.7 kg kanabis, ndërkohë që përfshirja e tij në trafikun e lëndëve narkotike nuk është ndalur këtu.Policia e Selanikut ka shkuar për të hetuar edhe në shtëpinë e shqiptarit, ndërkohë që kanë arritur të zbulojnë rreth 19.9 kg kanabis të paketuara, ndërsa në banesë ndodhej bashkëjetuesja e tij.Efektivët  gjatë dy aksioneve kanë sekuestruan 50,5 kg kanabis, një automjet, një peshore elektronike, 2 telefona celularë dhe 2 karta SIM në pronësi të 33 vjeçarit.

Sakaq hetimet për çështjen vazhdojnë.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 24

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/11/2018 - 17:17

Ka nisur protesta e banorëve të “Astirit” me bllokimin e rrugës në segmentin e Unazës së Re.

Postuar: 16/11/2018 - 16:58

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në dalje të Qafë Thanës, në aksin Pogradec-Prrenjas.

Postuar: 16/11/2018 - 16:27

Një foshnje ka ndërruar jetë në Maternitetin pranë Spitalit Rajonal të Beratit.

Postuar: 16/11/2018 - 16:03

Ish-truproja i Sali Berishës, Izet Haxhia është në grevë urie në Burgun 302  prej disa ditës

Postuar: 16/11/2018 - 15:51

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në Elbasan Mësohet se një makinë ka përplasur një këmbësor, d

Postuar: 16/11/2018 - 15:35

Një aksident ka ndodhur në aksin Berat-Lushnje, në afërsi të vendit të quajtur Ura e Kucit.