BREAKING NEWS

“FBI”-ja shqiptare nis punën më 1 shtator, zbardhen detajet ku do të jetë selia

“FBI”-ja shqiptare nis punën më 1 shtator, zbardhen
x

Aktualitet

Ulet fluksi në këtë pikë kufitare të Shqipërisë, zbulohet arsyeja

Ulet fluksi në këtë  pikë kufitare të

Në pikën kufitare të Morinit këtë fundjavë ka patur pak lëvizje në të dy anët e doganës  së përbashkët kufitare Shqipëri-Kosovë. Disa mjete e qytetarë kanë kaluar kufirin, por pa krijuar radhë. Burimet e policisë kufitare thanë se  edhe e diela ka qenë ditë e qetë dhe pa fluks që nga orët e para të ditës.

Muaji i madhërueshem i Ramazanit është një ndër arsyet kryesore të kufizimit të lëvizjes, por pa lënë menjanë edhe kushtet jofavorizuese të motit që dyzojnë qytetarët për të lëvizur drejt bregdetit apo anasjelltas drejt Kosovës, për të kaluar fundjavën ne vendet turistike si ato te Kosovës edhe të Shqipërisë.