Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ulet fluksi në këtë pikë kufitare të Shqipërisë, zbulohet arsyeja

Postuar: 26/05/2019 - 16:03

Në pikën kufitare të Morinit këtë fundjavë ka patur pak lëvizje në të dy anët e doganës  së përbashkët kufitare Shqipëri-Kosovë. Disa mjete e qytetarë kanë kaluar kufirin, por pa krijuar radhë. Burimet e policisë kufitare thanë se  edhe e diela ka qenë ditë e qetë dhe pa fluks që nga orët e para të ditës.

Muaji i madhërueshem i Ramazanit është një ndër arsyet kryesore të kufizimit të lëvizjes, por pa lënë menjanë edhe kushtet jofavorizuese të motit që dyzojnë qytetarët për të lëvizur drejt bregdetit apo anasjelltas drejt Kosovës, për të kaluar fundjavën ne vendet turistike si ato te Kosovës edhe të Shqipërisë.

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/09/2019 - 16:38

Ish drejtuesi i Policisë, Dritan Zagani ka reguar ndaj vendimit që dha gjykata për ish ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri.

Postuar: 20/09/2019 - 15:25

Policia greke ka goditur një bandë shqiptaro-bullgare të trafikut të drogës, duke sekuestruar 42

Postuar: 20/09/2019 - 14:40

Çështja e Izet Haxhisë i kalon Prokurorisë së Krimeve të Rënda, ky është vendimi që ka marrë Gjyk

Postuar: 20/09/2019 - 14:17

Apeli i Krimeve të Rënda pranon kërkesën e gjykimit të shkurtuar për Mirald Metallarin, i cili vr

Postuar: 20/09/2019 - 13:59

Policia e Shkodrës ka goditur një bandë të trafikut të paligjshëm të kufirit, duke arrestuar 5 pe

Postuar: 20/09/2019 - 13:56

Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi të lërë në paraburgim edhe për dy muaj të tjerë 4 anëtarë të g

Postuar: 20/09/2019 - 13:34

Gjykata dënon me 10 ditë burg pedagogun Denis Himçi, i cili u denoncua nga emisioni investigativ