BREAKING NEWS

Primaret në PD/ Mbyllet numërimi në degën 5 të Tiranës, kush fiton nga 7 kandidatët

Primaret në PD/ Mbyllet numërimi në degën 5 të
x
BREAKING NEWS

Kokalari nuk përmbahet ndaj deputetit të PD-s: Është besnik, por i duhet hequr pak pushteti

Kokalari nuk përmbahet ndaj deputetit të PD-s: Është besnik,
x
BREAKING NEWS

“Shifrat tuaja në mospërputhje me të PD-së”, gazetari ‘zë ngushtë’ Alimehmetin

“Shifrat tuaja në mospërputhje me të PD-së”,
x
BREAKING NEWS

Primaret/ Mori vetëm 32 vota, Sazan Guri shpërthen në akuza: Më vodhën dhe mua

Primaret/ Mori vetëm 32 vota, Sazan Guri shpërthen në akuza:
x
BREAKING NEWS

A ka patur zgjedhës socialistë? Habit me përgjigjen Sali Berisha

A ka patur zgjedhës socialistë? Habit me përgjigjen Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

Samiti i BE-së në Tiranë, Vuçiç ndryshon mendje? Ja kur pritet ta marrë vendimin presidenti serb

Samiti i BE-së në Tiranë, Vuçiç ndryshon mendje? Ja
x
BREAKING NEWS

“Në listat e PD kishte socialistë”/ Plas debati në studio mes kandidatit në Kamës dhe Flamur Nokës

“Në listat e PD kishte socialistë”/ Plas debati në
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Primaret në PD, përfundon numërimi për Bashkinë e Durrësit, ja kush e fitoi

EMRI/ Primaret në PD, përfundon numërimi për Bashkinë e
x

Aktualitet

Ulje temperaturash dhe reshje shiu, si parashikohet moti për sot

Ulje temperaturash dhe reshje shiu, si parashikohet moti për sot

Në pjesën e para të ditës territori shqiptar mbetet në mbizotërimin e vranësirave të shpeshta dhe shirave të pakët, ku më të dukshme reshjet do të jenë në zonat malore.

Por parashikohet që pjesa e dytë e ditës të sjelli përmirësim të dukshme të kushteve të motit duke larguar reshjet nga vendi ynë.

Sipas MeteoAlb temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen ndjeshëm në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 9°C deri në 25°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi Verior Veriperëndimore duke krijuar në det dallgëzim mbi 4 ballë.

Vijojnë kushtet e paqëndrueshme atmosferike të mbizotërojnë në territorin e Kosovës, ku vranësirat e shumta do të sjellin reshje shiu kryesisht gjatë paradites.

Ndërsa pas mesdite parashikohet të ketë përmirësim gradual të kushteve të motit.

Pjesa e për e ditës do të ketë kalime të shpeshta të vranësirave t cilat do të sjellin reshje të pakta shiu në Republikën e MV.

Por në pjesën e dytë të ditës moti do të përmirësohet gradualisht, duke sjell alternime kthjellimesh dhe
vranësirash në të gjithë MV.

Kontinentit Europian do të jetë me reshje shiu në Lindje dhe pjesërisht Qendër, ku herë pas here reshje do të jenë edhe në formë rrebeshi.

Po ashtu vijojnë vranësirat e shpeshta të jenë prezente në rajonin e Ballkanit duke krijuar mundësi për shira. Ndërsa pjesa tjetër e Jugut të kontinentit do të jetë me mot
të qëndrueshëm.

Gjithashtu me kthjellime dhe vranësira kalimtare mbeten Vendet Nordike dhe Ishujt Britanik.