Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Unaza e Re protestë te Drejtoria e Policisë/ Reagon ish deputeti i LSI dhe tregon ku duhet të ishte sot Ulsi Manja: Rama po heq vëmendjen nga skandalet, nuk tërhiqemi

Postuar: 10/10/2019 - 11:45

Policia e Shtetit ka ndaluar te protestues të Unazë së Re të cilët prej muajsh kanë bllokuar qarkullimin në shenjë proteste kundër zgjerimit të rrugës që prek banesat e tyre. Të shoqëruarit nga policia janë Ilir Katiraj dhe Gramoz Shehu, burimet bëjnë me dije se janë shpallur në kërkim edhe 4 persona të tjerë. Ilir Katiraj është shoqëruar edhe herë të tjera nga policia ku në një rast qëlloi edhe me këpucë ndaj kryeministri Rama.

Për të arrestuarit ka reaguar ashpër Endri Brahimllari, ish-deputet i LSI-së që ka shkuar në mbështetje të banorëve të Unazës së Re. "Rama ndërhyri sot për të tërhequr vëmendjen nga skandalet e tij. Ulsi Manja me shokë sot duhet të ishin para drejtësisë, jo banorët. Nuk mundet Edi Rama me deputetë ilegjitimë, deputetët që kalojnë projektligje ilegjitime do të mbajnë përgjegjësi. Ne do të jemi në mbështetje të banorëve të Unazës së Re" tha ai.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/10/2019 - 23:59

Analisti i njohur Ben Andoni shpreh bindjen se Lëvizja Vetëvendosje do të jetë pjesë e zgjedhjeve parlamentare në Shqipëri dhe mund të konkurrojë realisht tri formacionet politike (PS, PS dhe LSI) në Shqipëri, për aq

Postuar: 21/10/2019 - 23:31

Është publikuar herë të parë fotot të 6-vjeçarit shqiptar Alvin Berisha, i cili ndodhet në kampet

Postuar: 21/10/2019 - 23:07

Aktori Laert Vasili ka sulmuar ashpër presidentin Macron.

Postuar: 21/10/2019 - 22:54

Zv.ministrja e brendshme Romina Kuka e ftuar në emisionin 'Open' tha se të bllokuarit në

Postuar: 21/10/2019 - 22:44

Një audio e dërguar nga Klotilda Zani e cila është në kampin Al-Hol shprehet se duhet shumë para

Postuar: 21/10/2019 - 21:59

Historia e një djali nga Shqipëria i cili ndodhet në kampet e familjarëve të ish luftëtarëve të I

Postuar: 21/10/2019 - 21:58

Teksa është transmetuar videoja e “Le Iene” në emisionin “Open” ku tregoh