BREAKING NEWS

Presidenti do marrë në dorë opozitën pas 2 Marsit? Ja si përgjigjet ish deputetja e LSI

Presidenti do marrë në dorë opozitën pas 2 Marsit? Ja si
x

Aktualitet

“Urdhërove vrasjen e Azem Hajdarit!”, Fatos Klosi nxjerr prapaskenat e rënda, i përgjigjet akuzës ‘bombë’ të Sali Berishës: Unë e paralajmërova që...

“Urdhërove vrasjen e Azem Hajdarit!”, Fatos Klosi nxjerr

Ish-kryeministrit Sali Berisha e akuzoi ish-kreun e Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi si urdhëruesin e ish-liderit të Dhjetorit, Azem Hajdari.

Lidhur me këtë akuzë të rëndë ka reaguar vetë Klosi. Ai tha se e ka paralajmëruar Hajdarin dhe i ka ofruar edhe mbrojtje.

"Është e 150 herë që e bën. Përgjigjen Berishës ja kam dhënë me kohë se e ka ngritur dhe në komision parlamentar. Berisha ishte më i interesuari për ta vrarë, meqënese ai përfitoi nga ajo vrasje.  Unë e kisha detyrë për ta ruajtur dhe e kam paralajmëruar i kam ofruar edhe rojë, ndërkohë që i interesuara ishte ai vetë", tha Klosi në Report Tv.