BREAKING NEWS

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali Berishës, ja kush është bashkëpunëtori i ngushtë me 3 dosje në SPAK që mund të hapë “Kutinë e Pandorës” për ish-kryeministrin

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët e zeza në SPAK, ja strategjia që po ndjek për të shpëtuar nga arresti me burg

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët
x
BREAKING NEWS

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri në rrëzimin e qeverisë, kreu i “Foltores” shton kërcënimet ndaj SPAK

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit, “Zëri i Amerikës” zbardh skenarin si kryeministri i dha miliona euro pasuri dhëndrit të kreut të “Foltores”

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit,
x
BREAKING NEWS

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë tradhtarësh dhe zbardh skandalet e ballistëve, ja mesazhi për Alimadhin dhe faktet që tregojnë se partizanët çliruan Shqipërinë nga nazistët e fashistët

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë
x
BREAKING NEWS

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i pamëshirshëm i Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i
x
BREAKING NEWS

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron pronarët dhe tregon çfarë fshihet pas indeksimit, shoqata paralajmëron padi në Gjykatën Kushtetuese

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron
x
BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x

Aktualitet

Ushtria serbe afër kufirit/ “Le ta provojnë prapë”, eksperti i sigurisë zbulon skenarin: Ja çfarë do të ndodhë nëse Serbia sulmon Kosovën

Ushtria serbe afër kufirit/ “Le ta provojnë prapë”,

Eksperti i sigurisë, Ilir Kulla, ishte i ftuar këtë të shtunë në emisionin Revieë në Euroneës Albania ku foli në lidhje me situatën në veri të Kosovës.

Kulla tha se shtimi i forcave të ushtrisë serbe në kufi me Kosovën, është thjesht një shoë, pasi Serbia e ka provuar disa herë luftën dhe ka humbur.

Sipas tij nëse Serbia sulmon Kosovën, atëherë ajo do të ndahet akoma më shumë në territore më të vogla.

“Pas kësaj që pësuan para një java ata nuk çojnë dot rininë e tyre në luftë. Rinia e sotme e Serbisë nuk është më ajo e përpara 25 viteve, nuk mund të përfundojë më si rinia e 25 viteve më parë. Serbia nuk mund të kthehet aty ku ishte para 25 viteve. E ka pravuar luftën, ishin në Bosnje dhe Bosnja është aty. E provuan në Kroaci dhe ikën serbët nga Kroacia, e pastruan nga serbët. Në 95-ën ka qenë një shqiptar ai që kryesonte aksionin, Bekim Berisha.

E provuan në Mal të Zi dhe Mali i Zi u bë shteti pavarur. E provuan në Kosovë dhe Kosova është aty.

Ta provojnë prapë! Nëse duan që Serbia të ndahet në territore më të vogla le ta fillojnë luftën.

Ti kujton se serbët janë si rusët. Janë shëmbëllyrë e tyre. Por ata nuk kanë asnjë lloj lidhje. Madje dhe në Luftën e Dytë Botërore erdhën rusët i çliruan. Ata nuk bëjnë dot luftë”, tha Kulla.

Më të lexuarat