BREAKING NEWS

‘Pacientët nuk ushqehen dhe as higjenizohen’ gazetari plas ‘bombën’ live nga spitali ‘Shefqet Ndroqi’: Ministria po gënjen!

‘Pacientët nuk ushqehen dhe as higjenizohen’ gazetari plas
x

Aktualitet

“Vajza kishte 15 muaj e vdekur, trupi ishte mumifikuar”, Klodiana Lala nxjerr detajet tronditëse nga ekspertiza mjekësore për vetëflijimin në Kombinat: Ato ditë pas dite...

“Vajza kishte 15 muaj e vdekur, trupi ishte mumifikuar”, Klodiana

Gazetarja Klodiana Lala ka siguruar të dhënat tronditëse nga ekspertiza për ngjarjen horror në Kombinat ku nënë e bijë u vetëflijuan, ndërsa vajza tjetër u dërgua në gjendje të rëndë shëndetësore në spital.

Klodiana Lala raporton se ekspertiza paraprake e mjekësisë ligjore për trupin e pajetë të 30-vjeçarjes Anisa Josifi ka zbuluar se ajo ka ndërruar jetë 15 muaj më parë.

Sipas ekspertëve, trupi është mumifikuar sepse është mbështjellë ditë pas dite me çarçafë të hollë.

Këtë e ka konfirmuar dhe vajza tjetër, 34-vjeçarja Blerta Josifi e cila ndodhet në spital. Blerta ka deklaruar se ajo dhe nëna kanë refuzuar çdo gjë, ushqim, ujë etj për 40 ditë.

“Nëna vdiq, unë mbijetova”, i tha policisë 34-vjeçarja. Policia hyri nga dritarja e banjës ditën e djeshme në banesën e tyre sepse ballkoni ishte mbyllur me kangjella hekuri.

Më të lexuarat