BREAKING NEWS

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i Përgjithshëm i Tatimeve, kush është emri i njohur që i besohet posti i rëndësishëm

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i
x
BREAKING NEWS

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të ardhurave, ja pronat që zotërojnë politikanët shqiptarë, nga Meta e Berisha, te Rama, Basha e deputetët

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të
x
BREAKING NEWS

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë “garda e vjetër” u përjashtuan prej tij, “Foltoren” po e përdor si mjet shantazhi

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë
x
BREAKING NEWS

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as në nëntor, presidenti vijon luftën në prapaskenë

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as
x

Aktualitet

Vaksinimet në vend, qeveria merr vendimin e rëndësishëm për shtetasit afgan

Vaksinimet në vend, qeveria merr vendimin e rëndësishëm

Qeveria shqiptare ka përfshirë në programin e vaksinimit edhe shtetasit afgan strehuar në vendin tonë.

Burimet për median bëjnë me dije se thotë se paraditen e kësaj të premteje në Shëngjin ka mbërritur një ekip për të vaksinuar të gjithë personat madhor strehuar atje.

Nga 644 qytetarë afganë mbërritur në Shqipëri ne Shëngjin janë strehuar 435 prej tyre.

Një prej qytetarëve afgan të vaksinuar tha se ishte shumë falenderues qeverisë për vaksinim duke shtuar se ky është një tjetër hap për në të jetuarit të sigurt.

gjithë të ardhurit afganë në Shqipëri menjëherë sapo kanë mbërritur i janë nënshtruar testeve për Covid 19.