BREAKING NEWS

E rëndë në Korçë! 27-vjeçari gjendet i pajetë në malin e Moravës, dyshimet e para

E rëndë në Korçë! 27-vjeçari gjendet i
x
BREAKING NEWS

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me paralajmërimin e fortë: Do thyejmë lidhjet e...

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me
x
BREAKING NEWS

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do të ndodhë nesër: SHBA do tregojë forcën ndaj këtij politikani shqiptar

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA për të luftuar korrupsionin: Me urdhër ekzekutiv të Biden...

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA
x
BREAKING NEWS

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e zezë’ edhe 2 persona të tjerë, zbardhet për çfarë akuzohen (EMRAT)

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e
x
BREAKING NEWS

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”, Spartak Ngjela flet me emra dhe paralajmëron fundin e ‘frikshëm’ për këta 2 politikanë shqiptarë: Ky është fakt!

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”,
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit të Covid: Mbi 5000 pacientë aktiv në vend, ja sa janë infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit
x
BREAKING NEWS

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u ndëshkuar”/Çfarë po paralajmëron? Ambasadorja Yuri Kim shpërndan mesazhin e rëndësishëm

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u
x

Aktualitet

Vala e motit të keq godet vendin tonë këtë fundjavë, meteorologu Hakil Osmani parashikon si do jetë koha gjatë gjithë shtatorit dhe çfarë pritet të ndodhë ditën e martë

Vala e motit të keq godet vendin tonë këtë fundjavë,

Meteorologu Hakil Osmani ka parashikuar sot motin për gjithë muajin shtator.

Osmani thotë se pasditen e sotme dhe ditën e nesërme do të ketë mot të vrenjtur, por duke filluar nga dita e martë do të rikthehet mori i kthjellët.

Më tej, Metereologu Osmani u shpreh për Fax se stina e verës do të vijojë edhe gjatë shtatorit me temperatura deri në 34 gradë celcius , por ai sqaroi se ky shtator është më normal krahasor me shtatorin e vitit të kaluar.

“Në fakt temperaturat e ajrit gjatë ditës së sotme pritet të rriten deri në 32 gradë celcius. Ditën e nesërme presim që të ulen temperaturat. Vlerat minimale regjistrohen në zonat verilindore dhe juglindore, Kukës dhe Erseka. Maksimumi pritet të regjistrohet, në Fier, Elbasan, Fier por edhe Kryeqytet. Të paktën edhe javën tjetër pritet të mbetemi në temperatura të larta, deri në 34 gradë celcius. Kushtet atmosferike, dita e sotme pritet që gjatë orëve të pasdites të bëhen më të shpeshta, por edhe nesër. E hëna mbetet nën kushtet e paqëndrueshme atmosferike, por duke filluar nga e marta presim që koha të jetë e kthjellët. Vijojnë të kemi temperatura të larta, duke bërë që të kemi vijimësi të stinës së verës edhe në ditët e para të shtatorit. Vijojmë të ndikohemi nga masat ajrore të ngrohta. Nuk janë temperatura normale për shtator. Por krahasuar me shtatorin e kaluar janë më normale. Në vitin e kaluar, shtatori ka regjistruar vlera deri në 38 gradë celcius. Ky shtator mund të konsiderohet më normal se viti i kaluar. Për sa i përket reshjeve, shtatori i kaluar ishte më i thatë.

Kosova do të jetë me kthjellime dhe prezencë të vranësirave, me reshje shiu më të mundshme gjatë ditës së nesërme. Java që vjen edhe në këto dy shtete do të sjellë mot të qëndrueshëm. Do të ketë rritje të temperaturave me të paktën 2-3 gradë. Në fakt kontinenti europian mbetet me temperatura më të larta se vlerat normale. Gjatë kësaj fundjave pritet të kemi mungesë reshjeve të shiut”, tha Osmani.

 

Më të lexuarat