Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Varrimi i Kacifas, shpërthen Artan Hoxha:E kam denoncuar 15 vite rresht këtë person, përsëri ai futet në Shqipëri dhe bën rrëmujë

Postuar: 08/11/2018 - 19:06

Gazetari Artan Hoxha ka kritikuar kritikon ashpër politikanët shqiptarë të cilët kanë heshtur sot përballë shfaqjes antishqiptare që u bë sot gjatë ceremonisë së varrimit të ekstremistit grek Kostandin Kacifa.Hoxha shprehet se sot në Bularat ishin të pranishëm esktremistë e ushtarakë të njohur grekë.

"Personi që e derjtoi këtë është Harallamb Karathanos, apo Babi Karathanos, një personazh shumë i njohur për organizimet antishqiptare në Greqi. E kam denoncuar për 15 vite rresht. Për herën e fundit unë e kam nxjerrë atë në Himarë, në datën 8 maj, për zgjedhje, në 2011. Ishte i shoqëruar nga një grup personash të cilët ishin anëtarë të skuadrave të Agimit të Artë. Ai ka qenë shumë i interesuar për kandidatin Bollano në atë kohë.

Shfaqja e tij, ose rishfaqja e tij në ngjarjen e fundit…Edhe pse autoritetet tona kanë bërë sikur kanë mbyllur sytë, janë të njëjtat fytyra. Nuk e di çfarë duhet të bëjnë më shumë ata që autoritetet tona të veprojnë.

Nëse ne do të ishim një shtet serioz ne nuk duhet t’i linim këta që në Kakavijë. Ka edhe mundësi të jetë futur ilegalisht, pasi ai origjinën e hershme e ka shqiptare."-tha Hoxha.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/05/2019 - 23:49

 Aksident rrugor me një të vdekur në aksin kombëtar që lidh Tiranën me Durrësin.Ngjarja ndodhi sonte rreth orës 21:45 , në superstradën Durrës-Tiranë, thanë për noa.al burime nga policia e Durrësit.

Postuar: 21/05/2019 - 23:14

Gjatë ditës së nesërme priten reshje të dobëta ose lokalisht të dobëta në të gjithë territorin.Si

Postuar: 21/05/2019 - 22:28

Është aksidentuar mbrëmjen e sotme autobusi i linjës Tiranë-Kamëz.

Postuar: 21/05/2019 - 22:19

Ndërsa kanë mbetur edhe pak ditë nga zhvillimi i zgjedhjeve për votimin e kryetarit të ri të Akad

Postuar: 21/05/2019 - 21:56

Agjencia e kontrollit kufitar e Bashkimit Europian, Frontex, u vendos për herë të parë jashtë BE,

Postuar: 21/05/2019 - 21:21

Zgjedhja e prokurorit të Rrethit Gjyqësor Shkodër, Vatë Staka si anëtar i Këshillit të Lartë të P

Postuar: 21/05/2019 - 20:00

Guardia di Finanza në Romë, ka kryer një operacion të gjerë kundër një organizate të dedikuar në