Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Varrimi i Kacifas, shpërthen Fatos Klosi:Kjo është jashtë llogjike

Postuar: 08/11/2018 - 18:56

Ish-drejtori i Shërbimit Informativ Kombëtar, Fatos Klosi ka komentuar këtë të enjte në emisionin '45 minuta' ceremoninë mortore të ekstremistit minoritar grek Konstantinos Kacifas. 

Klosi i cilësoi sjelljet e bëra përgjatë ceremonisë mortore të Kacifasit si pasojë të nacionalizmit të theksuar ekstrem. 

"Të thuash brenda territorit të Shqipërisë që Vorio-Epiri është Greqi, është jashtë çdo lloj logjike, mirë kanë bërë që s’kanë ndërhyrë. Këta janë ekstremë, të lësh punën për këta s’është gjë fare normale, lenë gjithçka dhe vijnë këtu. Kjo nuk është normale dhe ka treguar se as në Shqipëri dhe as në Greqi nuk ka funksionuar. Këto vijnë nga nacionalizmi ekstrem, këto janë veprat e tyre më të mëdha. Ata me këto mburren, por s’është normale. Punë e madhe që ishte një eurodeputete. S’duhet të shqetësohemi, në parlamentin europian ka nga të gjitha, por rëndësi ka që nuk pati incidente."- tha ish-kreu i SHISH.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 0

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/11/2018 - 17:37

Banorët e “Astirit” vijojnë protestën edhe mbrëmjen e sotme për të mbrojtur shtëpitë e tyre, të cilat do të prishen për t’i hapur rrugë projektit të Unazës së Madhe.

Postuar: 19/11/2018 - 17:30

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin Qafë-Botë – Konispol.Raportohet se një motor

Postuar: 19/11/2018 - 17:17

Banorët e Astirit kanë rinisur sot protestën në segmentin e Unazës së Re kundër projektit të Unaz

Postuar: 19/11/2018 - 17:02

Tre ditët e ardhshme do të jenë të vështira ku do të ketë reshje dëbore, shiu dhe do te jete shum

Postuar: 19/11/2018 - 16:26

Vdekja e 27-vjeçarit Enea Ftoj brenda komisariatit të policisë në Korçë disa muaj më pa

Postuar: 19/11/2018 - 16:17

Drejtori i Hekurudhave, Ani Dyrmishi, ka reaguar pas ngjarjes së ndodhur mëngjesin e sotëm ku një

Postuar: 19/11/2018 - 15:35

Mjeti tip “Fiat Bravo” në të cilën gjendej 19-vjeçarja dhe i ati i saj 41-vjeçar, tek