Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vazhdojnë temperaturat e larta, meteorologët parashikojnë datën kur moti merr kthesën e madhe dhe fillojnë shirat

Postuar: 24/08/2019 - 23:01

Vapa do të zgjasë përtej Gushtit këtë verë. Sinoptikanët parashikojnë që temperaturat e larta të vijojnë edhe në Shtator.

“Në fakt do të vijojmë të mbetemi në temperatura të larta deri në datën 25, duke bërë që vlerat të shënojnë edhe 37 gradë Celsius. Pas kësaj date, temperaturat zbresin në vlera tipike të muajit Gusht, 34 apo 35 gradë Celsius. Parashikohet që edhe 10-ditëshi i parë i muajit Shtator të jetë me temperatura të larta dhe i nxehtë”, thotë meterologia Adiola Bani për Tv Klan.

Pjesa e dytë e Shtatorit pritet të sjellë rrebeshe shiu. Stina e Vjeshtës do të ndihet në Tetor, ku reshjet e shiut do të jenë intensive dhe parashikohet të shoqërohen edhe me stuhi.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/09/2019 - 00:27

Tjetër tërmet lëkund Shqipërinë. Raportohet 5 ballë tërmeti i fundit me epiqendër Durrësin.

Postuar: 21/09/2019 - 23:50

Dy persona janë plagosur me armë zjarri pak para mesnatës në Nikël të Fushë Krujës.

Postuar: 21/09/2019 - 23:41

Dy persona janë plagosur me armë zjarri pak para mesnatët në Nikël të Fushë Krujës.

Postuar: 21/09/2019 - 23:37

Nga tërmeti i cili tronditi vendin ditën e sotme ka mbetur i lënduar edhe një turist i huaj.

Postuar: 21/09/2019 - 23:22

Eksperti Rrapo Ormëni ka qenë në studion e News24 për të folur për tërmetet që goditën sot vendin

Postuar: 21/09/2019 - 23:11

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikës Belinda Balluku shprehet se nga lëkundjet e forta të

Postuar: 21/09/2019 - 23:04

Qytetarët e Tiranës, Durrësit, por edhe të qyteteve të tjera kanë përjetuar momente tmerri ditën