BREAKING NEWS

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha “shkarkon” Bardhin nga kreu i grupit dhe e cilëson thjeshtë deputet, ish-sekretari i Përgjithshëm i PD injoron Kuvendin e Rithemelimit

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali Berishën: Ja çfarë fshihet pas kaosit që shkaktoi ish-kryeministri në Kuvend

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë të gjitha vrasjet në Tropojë, si SPAK do e “varrosë” përfundimisht ish-kryeministrin me hetimet në dosjen e “Haklajve”, Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë
x
BREAKING NEWS

Meloni hap fabrikë në Serbi dhe sjell afrikanë në Shqipëri, kryeministrja italiane tallet me Edi Ramën dhe përkëdhel presidentin Vuçiç

Meloni hap fabrikë në Serbi dhe sjell afrikanë në
x
BREAKING NEWS

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po hetojnë dosjen e plotë të “McGonigal” në bashkëpunim me FBI, nga letër-porositë dhe informacionet me inteligjencën amerikane, deri tek marrja në pyetje në fshehtësi të plotë në Nju Jork...

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të marrin frenat e qeverisë pas largimit të Edi Ramës, çfarë pritet të ndodhë më 8 dhjetor, socialistët në ankth

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të
x
BREAKING NEWS

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron drejtësinë dhe vazhdon të mos zbatojë vendimin e gjykatës, pritet refuzimi i tretë ndaj agjentëve të BKH

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur dosjen “CEZ-DIA”, ja çfarë po ndodh brenda SPAK, Romeo Kara nxjerr prapaskenat e bujshme

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur
x

Aktualitet

Vazhdojnë temperaturat e nxehta, por zbuloni kur priten vetëtima dhe reshje shiu

Vazhdojnë temperaturat e nxehta, por zbuloni kur priten vetëtima dhe

Rrymime shumë të ngrohta ajrore po vazhdojnë në territoret tona, ndërsa fronti i ftohtë ajror është nisur dhe tani gjendet larg në veriperëndim të Kontinentit të Vjetër. Fronti i ftohtë do të përparojë dhe sa më afër që vjen aq më shumë rriten temperaturat te, ngase fronti shtynë temperaturat e larta përpara. Me depërtimin e frontit (të dielen) do të vijë deri të ulja e temperaturave dhe atmosfera do të reagojë bujshëm me zhvillime të fuqishme konvektive që si pasojë parashihet të ketë rrebeshe mjaft intensive shiu me vetëtima, bubullimë dhe breshër.

Lokalisht do të ketë gjasa për shtrëngata mjaft të fuqishme dhe reshje mjaft intensive që mund të shkaktojnë vërshime të shpejta kalimtare. Deri atëherë gjithnjë e më nxehtë, ndërsa kulminacioni i nxehtësisë do të jetë të shtunën kur ajri i ngrohtë grumbullohet në territoret tona para “shpërthimit” të frontit të ftohtë që vjen të dielen.

Rrebeshe mjaft intensive priten në shumë pjesë të Kosovës, disa pjesë të Maqedonisë së Veriut, Mal të Zi dhe jug e juglindje të Shqipërisë. Ky front do të vjen në moment të përshtatshëm, ngase temperaturat shumë të larta dhe mungesa e reshjeve ka bërë që të ndjehet shumë ashpërsia e thatësisë dhe nxehtësisë. Reshjet do të jenë shumë të mirëseardhura edhe për pastrimin e ajrit dhe ambientit në përgjithësi, ndërsa ulja e temperaturave nuk do të jetë shumë e madhe. 

 

Më të lexuarat