BREAKING NEWS

Kina mashtron Perëndimin, Xi Jinping në fshehtësi të plotë po i mbush xhepat me para Vladimir Putinit, ja prapaskenat e bujshme

Kina mashtron Perëndimin, Xi Jinping në fshehtësi të
x
BREAKING NEWS

Bëhen gati raketat atomike dhe aeroplanmbajtëset, ja fronti i ri sekret i luftës midis NATO-s dhe Rusisë që do të tronditë gjithë botën

Bëhen gati raketat atomike dhe aeroplanmbajtëset, ja fronti i ri
x
BREAKING NEWS

“Çantat e mbushura me florinj”/ Nuredin Dumani tregon vjedhjen e parë me Talo Çelën dhe emrin e njohur që e ka futur në këtë ‘lojë’: Gjithmonë organizoheshim 4 veta, detyra ime ishte…

“Çantat e mbushura me florinj”/ Nuredin Dumani tregon
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh në Fier, policia ‘në këmbë’, kontrolle blic për...

Çfarë po ndodh në Fier, policia ‘në
x
BREAKING NEWS

"Panaire koti", Erion Braçe reagon ashpër: Gjithë bota po dridhet nga katastrofa e ushqimit, ne kënaqemi me jonxhën, a jeni në terezi apo jo

"Panaire koti", Erion Braçe reagon ashpër: Gjithë
x
BREAKING NEWS

“OSBE e akuzoi zyrtarisht se ka fshehur 200 mln euro offshore”, Berisha i bën thirrje Ramës nga Vlora: Duhet të japësh llogari përpara shqiptarëve

“OSBE e akuzoi zyrtarisht se ka fshehur 200 mln euro offshore”,
x
BREAKING NEWS

“Plumbi i Artë” i SPAK/ Kokat e krimit nuk u kapën, reagon Agjencia e Mbikëqyrjes Policore: Po kryejmë hetime

“Plumbi i Artë” i SPAK/ Kokat e krimit nuk u kapën, reagon
x
BREAKING NEWS

Gara për kreun e PD-së/ Berisha e nis takimin në Vlorë me akuza drejt qeverisë: Mandatin e dytë e përdorën për të shkatërruar opozitën, kjo mafie...

Gara për kreun e PD-së/ Berisha e nis takimin në Vlorë me
x

Aktualitet

Vazhdon të rritet numri i efektivëve/ Tirana mban vendin e parë, ja sa policë kanë rezultuar pozitivë në disa qytete të Shqipërisë, mes tyre edhe punonjëse policie në moshë të re

Vazhdon të rritet numri i efektivëve/ Tirana mban vendin e parë,

Tirana kryeson me shifrat e efektivëve të Policisë që kanë dalë pozitiv nga testi i drogës. 25 efektivë kanë dalë përdorues të lëndëve narkotike. Në Vlorë 15 efektiv rezultojnë përdorues, në Sarandë gjithashtu 3 efektiv.

Në Elbasan përveç asaj që u zbulua të hënën një efektive e re, një tjetër koelege e saj e moshës 25-vjeçe ka rezultuar përdoruese të cilat janë shkarkuar nga detyra. Edhe në radhët e efektivëve meshkuj ka pasur raste pozitive por nuk dihet ende një numër i saktë. Në Shkodër janë të paktën 11 efektiv të konfirmuar si përdorues.

Shifra këto të bazuara në burime jozyrtare pasi Policia e Shtetit ende nuk ka zbuluar asnjë informacion rreth vijimit të këtij procesi. Gjë të cilën pritet ta komunikojë në një konferencë për mediat drejtori Gledis Nano shumë shpejt. Ndërkohë që testimet janë në vijim, disa drejtori i kanë mbajtur hermetike rezultatet e testimeve. Nga ana tjetër, edektivët që kanë rezultuar pozitiv kanë ngritur pretendime se analizat nuk kanë qenë të sakta. Disa kanë pretenduar kontekstin e moshës, pasi ka prej tyre edhe në prag pensionimi, disa të tjerë pavërtetësinë e testeve.