BREAKING NEWS

Shokuese/ Përdhunoi vajzën që shkoi të denonconte përdhunimin nga disa persona, kush është shefi i lartë i Policisë: I kërkoi favore seksuale dhe mbesës së shkrimtarit të madh Martin Camaj

Shokuese/ Përdhunoi vajzën që shkoi të denonconte
x

Aktualitet

Vazhdon të rritet numri/ Rikthehet rreziku në Fier, shpërthen një vatër e re koronavirusi

Vazhdon të rritet numri/ Rikthehet rreziku në Fier, shpërthen

Gjatë orëve të fundit u konfirmuar 12 raste të reja, duke e çuar në 981 numrin e përgjithshëm të të prekurve.

Dy raste të reja me koronavirus janë regjistruar gjatë orëve të fundit në Lagjen Liri të Fierit. Burime thonë se mund të jenë kontakte të një farmacisti të infektuar që është në të njëjtën lagje. Totali i rasteve aktive në këtë qytet është katër.

Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 7 raste në Tiranë, 2 në Fier, 2 në Krujë dhe 1 në Durrës. Të shëruar janë 6 qytetarë.

Në vendin tonë aktualisht janë 173 persona aktivë me COVID19, kryesisht ne Tiranë, Durrës Krujë, Shkodër. Megjithatë, pas një situate të qëndrueshme dhe të stabilizuar të rasteve që kanë kërkuar shërbim spitalor, sot kemi një rritje të rasteve në spitalin ínfektiv.

Aktualisht janë të shtruar 17 pacientë dhe 5 prej tyre janë në terapí íntensive.