BREAKING NEWS

Meta shpërthen ndaj Ramës, i kujton kohën kur ishte kryebashkiak: Më qepej nga prapa si xhol dhe…

Meta shpërthen ndaj Ramës, i kujton kohën kur ishte kryebashkiak:
x
BREAKING NEWS

E frikshme/ Bie rrufeja në Berat, shkrumbohet shtëpia, zjarrfikësit shpëtojnë mrekullisht...

E frikshme/ Bie rrufeja në Berat, shkrumbohet shtëpia,
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tragjike në Himarë, Spartak Ngjela plas deklaratën e fortë për ish-efektivin e policisë: Na del të jetë...

Ngjarja tragjike në Himarë, Spartak Ngjela plas deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Ndryshim drastik i temperaturave, çfarë pritet të ndodhë me motin ditën e nesërme

Ndryshim drastik i temperaturave, çfarë pritet të ndodhë
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga politika dhe i nxjerr në shesh të gjitha: Azem Hajdari më tha se ‘o do ta vras Berishën, o do më vrasë’, Ilir Meta donte të ekzekutonte Becchettin për 2  milionë euro, ja si e helmuan me kafe amb...

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset eksploziv dy banesave, policia zbardh detaje

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset
x
BREAKING NEWS

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit të Dosjeve të publikojë emrat e ish-sigurimsave që janë pjesë e Administratës Publike

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit
x

Aktualitet

Vdekja e 7-vjeçares në Himarë, Gledis Nano 'shkund' institucionet, zbardhet lëvizja më e fundit

Vdekja e 7-vjeçares në Himarë, Gledis Nano 'shkund'

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, i ka dërguar një letër të gjitha institucioneve që kanë për detyrë mbarëvajtjen e sezonit turistik, për të cilat ankohet se nuk ka pasur bashkëpunim.

Në letrën që i është dërguar kryetarit të qarkut Vlorë, kryetarit të Bashkisë Himarë, Ministrive të Brendshme, të Turizmit, Infrastrukturës dhe asaj të Bujqësisë dhe Zhvillimit rural, thuhet se siguria në det është prioritet për vendin tonë, dhe për këtë duhet një bashkëpunim mes hallkavetë institucioneve.

Misioni i Policisë shkruan Nano, është që të garantojë jetën e qytetarëve, në çdo situatë, por ajo kërkon bashkëpunim dhe kontribut konkret nga çdo strukturë.

Për të arritur rezultatet e duhura, Policia e Shtetit duhet të informohet periodikisht mbi masat e marra nga institucionet përgjegjëse, detyrim i cili nuk rezulton që të jetë zbatuar nga institucionet drejtpërdrejtë përgjegjëse për asnjë rast, të cilat lejojnë licensimin dhe zhvillimin e aktivitetit të turizmit, paisjen me leje drejtimi për mjete motorike.

Të merren masa administrative dhe jo vetëm ndaj çdo shkelësi të ligjit, thuhet mes të tjerave në letrën e Nanos.

Drejtori këmbëngul se policia nuk mund të veprojë e vetme dhe as nuk mund të jetë e vetmja përgjegjëse, në rastin kur hallkat mes institucioneve nuk bashkëpunojnë dhe nuk zbatojnë ligjin.