BREAKING NEWS

Surpriza të pakëndshme me bilancin e COVID, Ministria e Shëndetësisë jep detajet sa raste të reja janë shënuar 24 orët e fundit

Surpriza të pakëndshme me bilancin e COVID, Ministria e
x

Aktualitet

Vdekja e legjendës së futbollit, Artan Hoxha nxjerr deklaratat që po bëjnë xhiron e botës

Vdekja e legjendës së futbollit, Artan Hoxha nxjerr deklaratat

Gazetari Artan Hoxha ka bërë një tjetër reagim për vdekjen e ikonës së futbollit botëror Diego Armando Maradona. Hoxha publikon disa nga deklaratat më të mëdha ndër vite për Maradonën.

Hoxha citon disa nga deklaratat për legjendën e futbollit

Pep Guardiola:

“Disa vite më parë, në Argjentinë, ishte një banderolë ku shkruhej:

Nuk ka rëndësi çfarë ke bërë me jetën tënde, por çfarë ke bërë për tonat’.

Ja pra, ky ishte Diego”.

Inter FC:

“Çdo epokë ka pasur një numër 10 të madh, ndërsa më pas lindi numri 10 i përjetshëm. Maradona nuk ishte vetëm një rival madhështor, por ishte më i madhi. Ciao Diego”.

Roberto Mançini:

“Unë e kam parë Maradonën…”

Rud Gulit:

“Do të jetosh gjithmonë në zemrat tona. Lojtari më i mirë që kam parë në fushë dhe kundër të cilit kam luajtur”.

Më të lexuarat